Bedelli Askerlik Ağustos Eylül 2020 sevk tarihleri açıklandı

Bedelli Askerlik Ağustos Eylül 2020 sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerlik Ağustos Eylül 2020 sevk tarihleri açıklandı. Bedelli askerlik yapacak olan adayların beklediği açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Sevk ve celp dönemi ile ilgili merak edilen detaylar maddeler halinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri Belli Odu!

Milli Savunma Bakanlığı’ndan beklenen açıklama geldi. Bedelli askerlik sevk tarihleri açıklandı. 4 ile 8 Ağustos tarihleri arasında yedek subay, yedek astsubay ve er 1.grup sevk işlemleri gerçekleştirilecek. 25 ile 29 Ağustos tarihleri arasında erbaş ve er 2.grup sevk işlemleri gerçekleştirilecek. 13 Eylül ile 17 Eylül arasında da Erbaş ve er 3.grup askere gönderme işlemleri gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamalarına askere gönderme işlemleri için izlenilecek adımlar maddeler halinde açıklanmıştır. Maddeler şu şekildedir:

1.2020 yılı Ağustos ve Eylül celp ve sevk dönemlerinde askere gidecek olan yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve er aday adaylarının sevk işlemleri için detaylar Milli Savunma Bakanlığı tarafından maddeler halinde bildirilmiştir.

2.Ağustos ve Eylül 2020 celp ve sevk dönemleri listesine alınacak olanlar; erken sevk isteyenler, erteleme yaptıranlar öncelikli şekilde alınacaktır.

3.Ağustos ve Eylül 2020 celp ve sevk döneminde askere giymek isteyenler 1 Temmuz tarihine kadar celp tercihlerini e- devlet üzerinden veya askerlik şubelerinden seçebilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaç halinde askere alım gerçekleştirmektedir.

4.Askerlik için başvuruların seçim sonuçları Ağustosun ilk haftasında açıklanacak. E- devlet sistemi üzerinden yayınlanacaktır. Sınıflandırılmalar bir daha yapılmamaktadır. Bir kereye mahsustur.

5.Sevk tarihleri tablo halinde verilmiştir. İşte tablo:

Bedelli Askerlik Ağustos Eylül 2020 sevk tarihleri açıklandı

6. Pandemi nedeniyle süreçte değişiklikler olmuştur. Sevk tarihinden 4 gün önce e- devlet üzerinden covid- 19 ile ilgili kısım doldurulmalıdır. Yönlendirilen hastanede Covid- 19 testi yapılmalıdır. Pozitif çıkanların tedavileri boyunca askerlik ertelenecektir. Negatif çıkanlar ve şüphesi bulunmayanlar e- devlet üzerinden sevk belgelerini alabilecek. Asker uğurlaması yapılmayacaktır. Hastane işlemleri yapmayanlar askerlik yapamayacaktır. Sevk ile ilgili tüm işlemler e- devlet üzerinden gerçekleştirilecek, pandemi süresi boyunca bu şekilde devam edilecektir. Daha önce celbi ve sevki yananlara cezai yaptırım yapılmayacak. Cezalar sonlandırılacak. Covid- 19 testi yaptıranlar ve negatif çıkanlar sevk sürecine başlayabilecek.

8. Askerlik için yol ve iaşe parası PTT üzerinden kimlik ile alınmaktadır. E- devlet üzerinde yer alan adres ve askerlik için gidilecek olan adres arasındaki mesafe hesaplanır ve yol parası verilir.

9. Sevk belgesi aynı zamanda seyahat izin belgesi olarak kabul edilmektedir.

10.Sevk belgesini almayan ve sevk edildiği yere katılım göstermeyenler hakkında işlem başlatılacaktır.

11.kanunlara göre belirtilen bu maddeler tebliğ niteliği taşımaktadır. Askere gidecek olanların bu maddelere uyması zorunludur.

Maddelere Milli Savunma Bakanlığı resmi intenet sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Detaylı bilgi Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.