Ayasofya cami olacak mı? Danıştay kararı ne zaman açıklanacak?

Ayasofya cami olacak mı? Danıştay kararı ne zaman açıklanacak?

Uzun bir süredir statüsü tartışılan Ayasofya’nın cami olarak açılıp açılmayacağı vatandaşlarımız tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Ayasofya’nın cami olup olmayacağı konusunda Danıştay’ın vereceği karar bekleniyor.

Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde yer alan Ayasofya meselesi hala gündemdeki yerini koruyor. Cumhuriyet tarihi boyunca statüsü tartışılan Ayasofya’nın cami olarak açılıp açılmayacağı vatandaşlarımız tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Ayasofya’nın cami olup olmayacağı konusunda Danıştay’ın vereceği karar bekleniyor. Atatürk’ün imzasının sahte olduğu kanıtlanırsa Ayasofya cami olarak ibadete açılacak.

Dün konuyla ilgili sosyal medya ayağa kalktı. Twitter’da gündeme gelen Ayasofya’nın cami olması konusu, kullanıcıların ‘Danıştay kararı iptal etti, Ayasofya cami oldu’ iddiasıyla daha da alevlendi. Bu iddiayı en güçlü şekilde ortaya koyan Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu idi. Eğer 27 Aralık 1934 tarihli Ayasofya kararı iptal edilirse bu eser yeniden cami olarak kullanılacak. Erdoğan’ın onayından sonra cami statüsüne kavuşacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.