Askerlikte terhisler durduruldu mu? 2020 askere alım ve terhisler ne zamana ertelendi?

Askerlikte terhisler durduruldu mu? 2020 askere alım ve terhisler ne zamana ertelendi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''2020 askere alım ve terhisler ne zamana ertelendi ve askerlikte terhisler durduruldu mu?'' sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte askerlikteki son duruma ilişkin yaşanan son dakika gelişmeleri.

Koronavirüsün ekonomik hayatı etkilemesiyle askerlik durumundaki son durum da ortaya çıkmaya başladı. Herkesin gündemindeki coronavirüs meselesine dair merakla beklenen açıklama nihayet Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Bakan Akar, coronavirüs nedeniyle evlerinde kalan askerlerin yerine yeni erlere ihtiyaç duyulduğunu işaret ederek Kasım ayında askere alınanların 1 ay daha geç terhis olması konusunun gündemde olduğunu aktardı.

Terhisler iptal mi edildi?

Bakan Akar, TSK bünyesinde Mehmetçik’e gelme ihtimali bulunan virüse karşı koruma sağlayabilmek için Nisan ayında askere alınacak 53 bin gencin silah altına alınmasının ertelenmesine ve yeni birliklere er gelmeyeceğinden Kasım 2019 celp dönemindeyse silah altına alınanların hizmette Kasım 2019’da celp döneminde silahaltına alınanların süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun bir defa daha incelenmesinin uygun olacağına dair değerlendirme yapıldığını kaydetti.

Günün tüm önemli gelişmelerinden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı hemen telefonunda indir! -

Türkiye’de olup bitenler ve dünyadan önemli gelişmeler burada! Gursesgazetesi Facebook grubuna katılarak tüm haberleri her an takipte kal!