AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

4 Aralık da başlayan AÖL sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başlandı. Online olarak yapılan sınavlara katılım şartları ve sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte AÖL sınavlarının hakkında detaylar haberimizde yer almaktadır

AÖL sınavlarını 4 Aralık tarihinde başlayıp 10 Aralık da biteceği duyuruldu. Fakar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama yapılmadı. Genel olarak AÖL sınavlarından 2 hafta sonra açıklanan sonuçların bu sene de böyle olacağı beklenmektedir. AÖL sınav sonuçlarının MEB sayfasından açıklanması biliniyor.

AÖL geçme notu kaçtır?

geçme notu kaçtır?Açık öğretim lise sınavlarının başlamasıyla öğrencilerin merak ettiği konu olan geçme notu açıklandı. Geçme notu ise MEB tarafından 45 olarak belirlendi. Dönem sınavlarında 45 geçme notu üzerine öğrencilerin başarısı da görülmektedir. Sınavda sorulan sorulardan en az 9 soruyu doğru yanıtlamak öğrencinin başarılı olduğu görülecektir.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Değerlendirme nasıl yapılıyor?

  • Her ders için soru kitapçığında 20 soru bulunmaktadır. Her bir sorunun 4 seçeneği de mevcuttur. Her doğru soru için 5 puan alınmaktadır. AÖL sınavlarında yanlışlar doğruyu götürmemektedir.
  • Puan durumunda en yüksek 100 puan olarak belirlendi. Değerlendirmeler ise derslere göre farklılık göstermektedir. Başarı puan hesaplaması ise şu şekildedir; Puan= (Doğru sayısı / soru sayısı) x 100
  • Sınav sonuçlarında doğru ve yanlış sayısı açıklanmayacaktır. Sadece alınan puan öğrencilerle paylaşılacaktır.
  • Cevap anahtarında herhangi bir hata olduğunda ise Merkez Sınav Kurulu tarafından incelemeler başlatılır. Hatalı soru olduğunda ise iptal edilir. O soru devre dışı bırakılmaktadır.