Ankara Şehir Hastanesi’nde flaş açıklama! 2.pandemi bölümü kararı!

Ankara Şehir Hastanesi’nde flaş açıklama! 2.pandemi bölümü kararı!

Koronavirüs salgını ile mücadele eden başkent Ankara’dan son dakika açıklaması geldi. Ankara Şehir Hastanesi’nde flaş bir karar alınarak pandemi bölümü sayısı yükseldi.

Ankara Şehir Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi verilmeye devam ederken kısa süredir artan vaka artışlarının sebebi ile var olan pandemi bölümü arttırıldı. Genel hastane binasında bulunan ortopedi ve nöroloji bölümleri de binaya dahil olarak pandemi bölümü oldu. Acil uyarı veren Şehir Hastanesi’nde yoğum bakım yatak sayısı 400’ün üzerine çıkarken hastane vakalar ile dolup taştı.

Ankara Şehir Hastanesi’nde flaş açıklama! 2.pandemi bölümü kararı!

Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, İstanbul ile kıyasla Ankara ikinci sırada yer aldığını açıkladı. İstanbul piki ardından Ankara pikinin geleceğini söyleyen Surel, İstanbul’un gördüğü rakamları Ankara’nın da göreceğine ihtimal verdi. Artışın devam etmesi üzerine özellikle Ankara’da yüksek oranla vakaların çoğaldığını ve bu yüzden Şehir Hastanesi’ni pandemiye uygun organize ettiklerini açıkladı.

Vakaların artması sebebiyle genel hastane bölümünü pandemi bölümüne çevirdiklerini belirten Opr. Dr. Aziz Surel, hafta başından itibaren ortopedi ve nöroloji bölümlerini pandemi bölümüne çevirdiklerini söyledi. Aziz Surel: “İhtiyaç olmamasını diliyoruz ama ihtiyaç olduğu takdirde daha evvel olduğu gibi Ankara'nın ve Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak adına gerekli fedakarlığı yapacağız" diye konuştu.

Ankara Şehir Hastanesi’nde flaş açıklama! 2.pandemi bölümü kararı!

Opr. Dr. Aziz Surel, yoğun bakım oranında artışın yanıltıcı olmamasına değinerek hastanelerde zaten yoğum bakımlar yüzde- 50-60-70 seviyesinde boş çalışmadığını aktardı. Maliyetli bir alandır diye tabir ettiği yoğum bakımlar, genellikle dolu olduğunu söyledi. Şu an için sıkıntı yaşamadıklarını belirten Surel, yoğum bakım noktasında rahat olduklarını belirtti.