Anayasa Mahkemesi’ne Yeni Başkanvekili Olarak Hasan Tahsin Gökcan Seçildi

Anayasa Mahkemesi’ne Yeni Başkanvekili Olarak Hasan Tahsin Gökcan Seçildi

Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğinde seçime gidildi ve Seçim sonucunda Hasan Tahsin Gökcan başkanvekili seçildi. Hasan Tahsin Gökcan’ın Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçilmesi kararı 27 Mart Resmi Gazetesinde yayımlandı.

Anayasa Mahkemesi’ne Yeni Başkanvekili:

Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği için seçine gidildi ve yeni başkanvekili seçildi. Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine Hasan Taksin Gökcan seçildi. Hasan Tahsin Gökcan’ın Anayasa Mahkemesi Başkanvekili seçilmesi 27 Mart 2019 tarihli ve 30727 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Anayasa Mahkemesi’nden gelen açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 146, 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun’un 12. Maddesine göre, yeni başkanvekili seçildi. Anayasa Mahkemesinden gelen açıklamada 26 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimde, Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine Hasan Tahsin Gökcan’ın seçildiği ifade edildi.

Gökcan 1965 yılında Çorum’da doğdu ve üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesinde tamamladı. Fındıklı, Tuzkuca, Bozüyük Hakimliği ve Yargıtay Tetkik Hakimliği yaptı ve 2011 yılında Yargıtay üyesi oldu.