Alkollü direksiyon başına geçti 2 kişinin ölümüne sebep oldu!

Alkollü direksiyon başına geçti 2 kişinin ölümüne sebep oldu!

İstanbul'da öğrenci olan Kırgızistan uyruklu bir kişi alkollü kullandığı araç ile kaldırıma çıkıp 2 kişiyi ezdi. Kaldırımda ezilen 2 kişi hayatını kaybetti.

Feci kaza dün gece İstanbul'da meydana geldi.

İstanbul'da yaşayan 21 yaşındaki Aslan İsmiev isimli şahıs ile arkadaşı eğlenmek için dışarıya çıktı. Eğlence sırasında alkol alan ikiliden Aslan İsmiev alkolü olarak direksiyon başına geçti.

Yolda seyir halinde olan Aslan İsmiev sürücüsü olduğu araç aniden hakimiyetini kaybetti ve sahil kenarılda yolda duran otobüse çarparak kaldırıma çıktı. O sırada kaldırımda bulunan 17 yaşındaki Büşranur Ülüsler ile 18 yaşındaki Sedef Yılmaz'a çarparak durabildi.

2 GENÇ KURTARILAMADI

Çevredekilerin yardımlarıyla hastaneye kaldırılan 2 genç kız tüm çabalara rağmen kurtarılamadılar. 21 yaşındaki sürücünün ise hastanedee alkollü olduğu tespit edildi ve polis tarafından sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

İsmiev karakolda ki ifadesinde yolda seyir halindeyken aniden elektriklerin kesildiğini,aracın ise tek farı yandığını ve 2 genç kızın anide önüne fırladığını iddia etti.Nöbetçi mahkemeye sevk edilen İsmiev tutuklandı.

Kaza ile ilgili olarak soruşturma sürüyor.