Afyonkarahisar'da korkunç kaza: 2 ölü, 22 yaralı

Afyonkarahisar'da korkunç kaza: 2 ölü, 22 yaralı

Afyonkarahisar'dan hareket eden bir yolcu otobüsüyle tırın çarpışmasında facia yaşandı. Kazada yolcu otobüsünün şoförü ve muavini hayatını kaybederken, sefer sırasında otobüste bulunan 22 yolcu yaralandı.

Türkiye'yi üzen trafik kazası haberlerine bir yenisi daha eklendi. Son günlerde Batı İç Anadolu, Marmara bölgesi ve Ege'nin çeşitli bölgelerini etkileyen sis, trafik kazasına neden oldu. Aktarılan bilgilere göre Afyonkarahisar'dan yolcularıyla hareket eden Has Diyarbakır firmasına ait bir yolcu otobüsü, Çobanlar yolu girişinde sis nedeniyle göremediği bir tıra çarptı. Kaza sonrasında hızlı bir şekilde kurtarma müdahaleleri gerçekleştirilirken, şoför ve muavinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Korkunç Kazanın Detaylarını Aktardı

Sürücülüğünü Veysi Ateş'in gerçekleştirdiği 21 FP 442 plakalı yolcu otobüsünün Afyonkarahisar-Konya kara yolu üzerinde hareket halindeyken, 20. kilometrede bir tırın römorkuna çarptı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda sağlık ekibi ve emniyet görevlileri intikal ederken, yolcu otobüsü şoförü Veysi Ateş ve ismi henüz tespit edilemeyen muavini hayatını kaybetti. Otobüsün içinde sıkışan iki kişi morga sevk edilirken, otobüsteki 22 yolcu arasında da şiddetleri farklılaşmakla beraber ciddi yaralıların olduğu öğrenildi. Olayla ilgili korkunç detayları bir yolcu aktardı.

Yolcunun verdiği bilgilere göre seyahat esnasında hava aşırı sisliydi. Yoğun sis nedeniyle hızını kesen yolcu otobüsünün 60-70 km hızla gittiğini söleyen yolcu, kavşak geçişi esnasında ön kısmı dönen ancak römorku arkada kalan tırın şoför tarafından geç fark edildiğini, frenleme yaptığını ancak aracı durduramayıp tıra çarptığını anlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.