ABD Wayfair skandalı nedir? Wayfair ile insan ticareti mi yapılıyor?

ABD Wayfair skandalı nedir? Wayfair ile insan ticareti mi yapılıyor?

Geçtiğimiz günlerde internetten ev eşyaları satan bir firmanın insan kaçakçılığı yaptığı yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Wayfair skandalı olarak bilinen olayla ilgili ilginç açıklamalar yapılmaya devam ediyor…

Geçtiğimiz günlerde ABD’de intenet üzerinden ev eşyaları satan bir firmanın insan kaçakçılığı yaptığı yönünde iddialar ortaya konmuştu. Wayfair skandalı olarak ortaya konan bu iddialar hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

İddiaların ortaya konmasındaki en önemli hususlardan birinin satılan ürünlerin fiyatları ve isimlendirilmeleri olduğu ifade edildi. Oldukça abartılı rakamlarla satılan eşyalara kayıp çocukların isimlerinin verildiği öne sürüldü. Kayıp kaydı olmayan isimdeki eşyaların diğerlerine göre son derece ucuz olduğu belirtildi. İddialarda ise bu yöntem ile insan ticareti yapıldığı aktarıldı.

Wayfair skandalı olarak isimlendirilen bu olay ilgili firma tarafından kabul edilmedi. Firma endüstriyel ürünlerin satışını yaptığını ve fiyatların normal seviyelerde olduğunu açıkladı. Sonrasında ise bu ürünler intenet adresinden kaldırıldı. Ürünlerin isimlendirilmesinde bir problem yaşandığı aktarıldı. Bu açıklama sonrasında dikkatler firma üstünde daha çok toplandı.

İddiaların ortaya konması sonrasında sosyal medya üzerinde de tepkiler gösterilmeye başlandı. Konu hakkında kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar binlerce kişi tarafından yayılmaya ve aktarılmaya devam ediyor.

ABD Wayfair skandalı nedir? Wayfair ile insan ticareti mi yapılıyor?