3600 Ek Gösterge Konusunda Önemli Gelişmeler!

3600 Ek Gösterge Konusunda Önemli Gelişmeler!

Milyonlarca memurun heyecanla beklediği 3600 ek gösterge konusunda önemli gelişmeler yaşandı. Cumhurbaşkanlığı ekonomi kurmayları, bakan düzeyinde isimler ve birçok üst düzey bürokrat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi. Gündemde 3600 ek gösterge de vardı.

Hükümetin yerel seçim sonrası vaatlerinden bir tanesi olan 3600 ek gösterge konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, AB ve ekonomi konularının gündeme alındığı bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda bakan düzeyinde bazı isimler, TOBB Başkanı, sendika başkanları ve ekonomi kurmayları yer aldı.

Toplantının ana gündem maddesinin kıdem tazminatı ve 3600 ek gösterge olduğu belirtiliyor. 3600 ek göstergenin polis ve sağlık çalışanlarına verilmesi ile ilgili açıklamalar yapılmasının ardından, sendika başkanları devreye girmiş ve bütün memurlar için geçerli bir uygulama getirilmesi gerektiği ifade edilmişti.

Meclis’te Konuşulacak Denmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönetilen 3600 ek gösterge sorusu üzerine Erdoğan, Meclis çalışmalarıyla birlikte ilk ele alınacak konular arasında 3600 ek gösterge olacağını ifade etmişti. Erdoğan, ek gösterge ile ilgili olan taleplerin değerlendirmeye alınacağını konuşarak detayların parlamentoda görüşüleceğini aktardı.