23 Nisan Salı Günü Bankalar, PTT ve Hastaneler Açık mı? Resmi Tatil Neleri Kapsıyor?

23 Nisan Salı Günü Bankalar, PTT ve Hastaneler Açık mı? Resmi Tatil Neleri Kapsıyor?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle yarın ülke genelinde resmi tatil olacak. 23 Nisan’ın resmi tatil olması sebebiyle PTT, bankalar ve hastane gibi kurumları açık olup olmayacağı merak ediliyor. 23 Nisan resmi tatili kapsamında kamu kurumlarının çoğu kapalı olacak.

23 Nisan Salı gününün resmi tatil olması sebebiyle vatandaşlar bankaların, PTT şubelerinin ve hastanelerin açık olup olmadığını merak ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde coşkuyla kutlanacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan bu önemli gün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bu gün ülke genelinde kutlanacak.

Bankalar Açık Olacak Mı?

23 Nisan resmi tatil olduğu için bütün bankalar işlem yapmayacak. Yani Salı günü bankalar kapalı olacak.

PTT Açık Olacak Mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününde PTT şubeleri de kapalı olacak. Resmi tatil günlerinde kamu kurumlarının hiçbirisi açık olmayacak.

Hastaneler Açık Olacak Mı?

Devlet hastanelerinin poliklinikleri 23 Nisan günü açık olmayacak. 23 Nisan’da hastanelerin sadece acile servisleri açık olacak. Rahatsız olan kişiler acilden kabul edilecek.