20 yaş altı sokağa çıkma cezası nedir?  20 Yaş altı sokağa çıkma para cezası miktarları

20 yaş altı sokağa çıkma cezası nedir? 20 Yaş altı sokağa çıkma para cezası miktarları

Ülkemizde alınan koronavirüs tedbirlerine bir yenisi daha eklenerek 20 yaşının altındakilere sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Peki 20 yaş altı sokağa çıkma cezası nedir? Bu yazımızda 20 Yaş altı sokağa çıkma para cezası miktarları hakkında bilgilere yer vereceğiz…

Ülkemizde etkisini giderek artıran koronavirüs salgınına karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak virüse karşı önlemler bünyesinde 20 yaşından küçüklerin sokağa çıkmalarına yasak getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamasında 1 Ocak 2000’den sonra doğmuş olanların sokağa çıkamayacağı dile getirildi.

20 Yaşının Altındakiler Sokağa Çıkarsa Ne Olur?

20 yaşının altındaki kişilerin yasağı çiğneyerek sokağa çıkmaları halinde 18 ile 20 yaşının arasındakilere 150 TL idari para cezası, 18 yaşından küçüklere ise velilerine 3150 TL idari para cezası kesilecektir. 2. Kez yasağın çiğnenmesi durumunda yine 3150 TL idari para cezası uygulanacak ve 3. Kez yasağın çiğnenmesi halinde ise hapis cezası uygulanacaktır.

Telefonunu gazeten haline getir! Gündemin önemli gelişmelerinden habersiz kalma. -

Türkiye’nin nabzını tutan haber kaynağın Gursesgazetesi artık Instagram’da merak ettiğin tüm haberler burada!

Günlük akışında haberler de yer alsın ister misin? Hemen Gursesgazetesi Facebook grubunda yerini al, Facebook akışında haberleri görüntülemeye başla!