15 Temmuz'da Erdoğan'a düzenlenecek suikastın destekçisi astsubay yakalandı

15 Temmuz'da Erdoğan'a düzenlenecek suikastın destekçisi astsubay yakalandı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenlemek amacıyla Marmaris'e giden ve MAK timine mühimmat verdiği gerekçesiyle uzun süredir aranan eski astsubay A.Ö. Eskişehir'de yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek amacıyla Marmaris'e giden ve orada suikast'ta kullanılmak üzere MAK timine mühimmat verdiği gerekçesiyle görevinden ihraç edilen eski astsubay üstçavuş A.Ö. hakkında arama emri çıkartılmıştı.

O dönemde görev yaptığı Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı 1 Nolu Cephaneliğinden, TSK Mühimmat Yönetmeliği'ne aykırı şekilde hareket etmesinden dolayı ve bu yönde deliller elde edilmesi üzerine bir soruşturma da başlatılmıştı.

Eski Astsubay darbecinin Eskişehir'de bulunduğunun belirlenmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bir operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon sonrasında gözaltına alınan zanlı, İzmir'e getirilecek.