15 temmuz günü noterler açık mı? 15 Temmuz resmi tatilde nöbetçi noterler açık olacak mı?

15 temmuz günü noterler açık mı? 15 Temmuz resmi tatilde nöbetçi noterler açık olacak mı?

15 temmuz günü noterler açık mı? 15 Temmuz resmi tatilde nöbetçi noterler açık olacak mı? 2016 yılından beri resmi tatil ilan edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde noterler, PTTler, bankalar ve kargolar kapalı durumda olacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Noterler Açık Mı?

15 Temmuz’da FETÖ ile yaşanan olayların ardından 15 Temmuz resmi tatil ilan edilmişti. 15 Temmuz’un 2020 tarihinde Çarşamba günü yani hafta içi bir güne gelmesi nedeniyle vatandaş noterlerin açık olup olmayacağını ve nöbetçi noterlerin olup olmayacağını merak ediyor.

Resmi tatil olarak ilan edilen 15 Temmuz tarihinde FETÖ ile savaşılmış, şehitlerimiz ve gazilerimiz olmuştu. Şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak için 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilerek o gün resmi tatil oldu. 15 Temmuz resmi tatil olduğu için bankalar, PTT, noterler, kargolar gibi kurumlar kapalı durumda olacaktır. Ayrıca bankalardan EFT işlemi de 15 Temmuz tarihinde gerçekleşmeyecek en erken 16 Temmuz tarihinde gerçekleşecektir. Noterler 15 Temmuz 2020 çarşamba günü kapalı olacaktır. Nöbetçi noterler ile ilgili bir bilgilendirme yapılmamıştır.