Ana Sayfa DÜNYA Genest’in İntiharı Sosyal Medyada Yankı Uyandırdı

Genest’in İntiharı Sosyal Medyada Yankı Uyandırdı

2 gün önce Amerika Birleşik Devletleri'nde intihar ettiği haberi gündeme oturan "Zombi Çocuk" lakaplı model Rick Genest ile ilgili olarak sosyal medyada mental sağlık kampanyaları yayılıyor.

22
0

2 gün önce Amerika Birleşik Devletleri’nde intihar ettiği haberi gündeme oturan “Zombi Çocuk” lakaplı model Rick Genest ile ilgili olarak sosyal medyada mental sağlık kampanyaları yayılıyor.

İlk olarak 2011 senesinde Lady Gaga’nın Bon This Way adlı klibile adından söz ettiren ve vücudunun her yeri (özel bölgeleri dahil olmak üzere) dövmelerle kaplı olan Zombi Çocuk lakaplı Rick Genest, daha sonra Mugler başta olmak üzere çeşitli markaların mankeni olarak podyumlarda boy göstermeye başlamıştı. Küçük yaşta beyin tümörü ile mücadele eden ve bu yaşlarında cerrahi müdahale edilirse yaşama şansının çok düşük olduğu söylenirken, o operasyondan sağ salim çıkmıştı. Daha sonra ilk defa kafasına yaptırdığı dövme ile dikkat çeken Genest daha sonra süreki olarak dövme yaptırmaya devam etti ve vücudunun her yerini dövmelerle kapladı. Geçtğimiz gün ise büyük şöhret yakalayan Zombi Çocuk ile ilgili üzücü bir haber geldi ve intihar ettiği bilgisi paylaşıldı.

GENEST’İN ÖLÜMÜ EN ÇOK ONU ÜZDÜ

Lady Gaga’nın yakın arkadaşı olan Genest’in intiharı sonrasında başta Gaga olmak üzere birçok ünlü “Mental Health Campaign” paylaşımları yapmaya başladı. Ünlü süperstarın annesi ile birlikte yönettiği Bon This Way Foundation adlı bir ruh sağlığı kuruluşu da bulunuyor.

Genest’in intiharından sonra birçok kişi sosyal medya üzerinden ünlü modele iyi temennilerini gönderirken, birçok kişi de ruh sağlığı açısından risk altında olan insan sayısının gün geçtikçe artmasına dikkat çekerek herkesin yakınlarına destek olması gerektiğini vurgulayan paylaşımlar yaptı. Yakınlarındaki insanların mutsuz olduklarını anlayamasalar dahi insanların çevresindekilere el uzatması gerektiğini ifade eden paylaşımlar kısa sürede rekor kırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here