Ziraat, Vakıf ve Halkbank konut, araç ve ihtiyaç kredisi faiz indirimi

Ziraat, Vakıf ve Halkbank konut, araç ve ihtiyaç kredisi faiz indirimi

Devlet bankalarından dev faiz indirimi! Ziraat, Vakıf ve Halkbank konut, araç ve ihtiyaç kredilerinde finansman desteği vereceğini açıkladı. 3 banka ekonomik destek paketi kapsamında verilecek kredilerde uzun vade ve düşük faiz oranı uygulayacak.

Korona virüs salgınının ekonomik etkileri azaltmak için yetkililer yeni destek paketleri hazırlıyor. Bu kapsamda 3 kamu bankası Ziraat, Vakıf ve Halkbank ekonomik hayatı desteklemek adına faiz indirimine gitti. Ayrıca 3 kamu bankası 4 farklı alanda vatandaşlara ekonomik finansman desteği vereceğini duyurdu.

Halkbank faiz indirimi

Halkbank ekonomik destek paketi kapsamında 12 ay geri ödemesiz olmak üzere 15 yıl vadeli kredi vereceğini duyurdu. Konut kredilerinde uygulanan bu vadenin yanı sıra banka sıfır konutlarda %0,64 faiz oranı uygularken, ikinci el konut alımlarında ise %0,74 faiz oranı uygulayacak. Banka konut kredisinin yanı sıra araç, tatil ihtiyaç kredisi kapsamında finansman desteği veriyor.

Halkbank konut kredilerinde peşinat bedelini %10’ çekerken, bu kredilerde 750 bin liraya kadar kredi vereceğini açıkladı. İstanbul, Ankara ve İzmir için kredi limiti 750 bin lira olurken, diğer illerde kredi üst limiti 500 bin lira olacak. Kredilerde toplam 15 yıl vade fırsatı verilirken, ilk 12 ay geri ödeme alınmayacak.

Banka kredi tahsis ücreti olarak müşterilerinden 500 TL ücret alacak. Araç kredilerinde ise 60 aya kadar vade imkanıyla %0,49 ile %0,69 arasında faiz oranı uygulanacak.

Vakfı bank faiz indirimi

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank İstanbul, Ankara ve İzmir’de 750 bin liraya kadar kredi verirken, diğer illerde 500 bin liraya kadar konut kredisi verecek. Banka bu konut kredilerinde %0,64 ile %0,74 arasında faiz uygulayacak. 15 yıl vade fırsatı verilen konut kredisinin ilk bir yılında geri ödeme alınmayacak.

Ziraat Bankası faiz indirimi

Diğer kamu bankası Ziraat Bankası’da vatandaşlara finansman desteği vereceğini açıkladı. Buna göre banka konut, araç ve ihtiyaç kredilerinde düşük faiz ve uzun vade imkanını müşterilerine sunacak.

Banka diğer kamu bankalarında olduğu gibi konut kredilerinde %0,64 ile %0,74 arasında faiz uygularken, 15 yıl vade imkanı da verecek. Ziraat Bankası’nın konut kredisi üst limiti İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için 750 bin lirayken, diğer illerde 500 bin lira oldu. Banka bu kredilerde 180 ay vade yaparken, ilk 1 yıl geri ödeme almayacak.

3 kamu bankasının yapmış olduğu faiz indirimli kredilere intenet bankacılığı üzerinden başvuru yapılırken, banka şubelerinden de başvuru yapılabiliyor.

Kredilerde yapılan faiz indirimlerinden eski krediler maalesef faydalanamıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.