Ziraat bankasından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekmek için gerekli evraklar

Ziraat bankasından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekmek için gerekli evraklar

Kredi almak isteyenlere sevindirici haber! Düşük faiz oranlarıyla Ziraat Bankası müşterilerine destek olmak için kollarını sıvadı. İşte Ziraat Bankasından kredi çekmek için gerekli evraklar ve 2020 kredi çekme detayları…

Ziraat Bankası yaşanılan ekonomik sıkıntılardan kurtulmaya destek olmak amaçlı müşterilerine en uygun faiz oranlarıyla kredi imkânı sunuyor. Bu sayede ihtiyacı olan vatandaşlar ihtiyaç kredileri çekebilirken borçlu vatandaşlarda tüm borçlarını tek bir çatı altında toplayarak ödemelerinde kolaylık sağlıyor.

Ziraat Bankasından kredi çekmek için gerekli evraklar 2020

En düşük kredi faizlerini vatandaşa sunan Ziraat Bankasından yeni bir kampanya duyurusu geldi. Bankanın maaş müşterileri için hazırlanan bu yeni kampanya düşük faiziyle de dikkat çekiyor. Maaş için Ziraat Bankasını kullananlar %.0,98 faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi çekebilecekler. Ayrıca konut kredisi için başvuru yaptıklarında da %0,94 faizlerden faydalanabilecekler. Ziraat Bankası 1 Nisan tarihinden bu yana taşıt, ihtiyaç, konut gibi pek çok alanda kredi sağlamaktadır.

Ziraat Bankası faiz oranlarını indirdi 2020

Ziraat Bankasının maaş müşterilerine yönelik hazırlanan bu kredi kampanyası ile kredi başvurusu yapılabilir ve kredi hesaplama yöntemleriyle kredi çekilmeden önce ayda ne kadar ödeme yapılacağı hesaplanabilmektedir. Buna ek olarak Ziraat Bankasının kredi kartlarından alıp kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası çalışanının artısı kredi paketleri

Ziraat Bankası dünya genelinde ekonomik buhranların yaşandığı şu günlerde müşterisine destek olmak adına kredi kampanyaları düzenlemekte ve kredi kartı borcu olan vatandaşlar içinde sevindirici gelişmeler yapmaktadır. Bu kapsamda maaş müşterilerine yönelik olarak başlattığı kampanya sayesinde ekonomik sıkıntılar yaşayan ve kredi kartından harcama yapmak durumunda kalanlara düşük oranda faiz imkanları sağlayarak krediler sunmaktadır.

Farklı bankalara borcu olanlar icraya düşmemek kaydı ile kredi çekebilmektedir. Bu sayede tüm borçlar tek bir borç olarak toplanmaktadır. Ziraat Bankasının maaş müşterileri bu sayede düşük faiz oranlı kredi imkanlarından faydalanarak borçlarını ödeyebilmektedir. Borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünen vatandaş bu sayede rahatlamaktadır.

Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli evraklar

Ziraat Bankası şubelerine gidilerek yapılan başvuru için gerekli aşağıda belirtilmiştir. 60 ay vadeli olarak düzenlenen kredilere başvurmak için;

 • T.C kimlik belgesi fotokopisi
 • Banka tarafından verilen başvuru belgesi
 • Krediyi çekecek olan kişinin maaş bordrosu

Olarak temelde belirlenmiştir. Ancak bankadan bankaya bu belgelerde değişikliklere olabilmektedir. Bu belirtilen belgelerden gelir belgesi net olarak her şubeden istenilen belgelerdir. Ziraat Bankasının yapmış olduğu bu kredi kampanyasında bir diğer avantaj ise kredi çekecek vatandaşın hayatının zorlaşmaması ve ödeme güçlüğü yaşamaması adına gelirinin %70’i kendisinde kalacak ve %30’u ile kredi ödemelerini yapacaktır. Yapılan bu düzenleme sayesinde kredi çeken kişi hem borçlarını ödeyebilecek hem de kredi yükünün altında kalmayacaktır.

Ziraat Bankası kredi hesaplama

Ziraat Bankasının yapmış olduğu bireysel tüketici kredisi kampanyasında bankasının kendi müşterilerine ve emeklilerine yüzde 0,98 faiz oranları sağlarken bankasının müşterisi olmayan tüketiciler için ise bu oran yüzde 1,05 olmaktadır.

Kampanya kapsamında kişi ister ihtiyaç kredisinden faydalanarak ihtiyaçlarını karşılayabilir isterse de tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamak için borç kapatma kredisi alarak ödemelerini düzenleyebilir.

Ekonominin bozulması ve vatandaşın zorluklar yaşamasından dolayı pek çok banka bu tarz kredi kampanyaları düzenlerken Ziraat Bankası en düşük faiz oranını sağlayan bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Çalışanın artısı kredisinin yani diğer bir tanımla maaş müşterisinin kullanabileceği kredi kampanyası için kredi hesaplamaları şu şekilde olacaktır.

Bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarının maksimum 60 ay olduğu göz önüne alındığında, 20 bin TL çekilen kredinin 0,98 faiz oranıyla aylık ödemesi 466,53 TL, olmakta ve vade sonunda ödenecek tutar toplamda 15,333,1TL şeklinde hesaplanmaktadır.

Kredi miktarı Vade Faiz oranı Aylık taksit

10.000 TL - 60 ay - %0.98 - 233,26 TL

20.000 TL - 60 ay - %0.98 - 466,53 TL

30.000 TL - 60 ay - %0.98 - 699,79 TL

40.000 TL - 60 ay - %0.98 - 933,05 TL

Ziraat Bankası kredi başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları bankanın şubelerine gidilerek yapılmaktadır. Kredi, başvuruda bulunan borç sahibi kişilere verilmeyecek ve banka tarafından borcun olduğu bankaya direkt olarak gönderilecektir.

Kredi başvuru yapmak için istenilen evraklar ilgili yerlerden temin edildikten sonra şubeye gidilerek yapılacaktır. 5 TL’lik kredi tahsis ödemesi alınacaktır. Kredi kartı borcu olanlar borçları kapandıktan sonra kredi kartlarını ait olduğu bankaya giderek kredi kartı iptal etme işlemini gerçekleştirmeleri gerekir. Kredi kartı başvuru işlemi sırasında kişilerden ek belge ve teminat isteme hakkını banka saklı tutmaktadır.

Kimler kredi alabilecek?

Kredi başvurusu yapan kişilerin aşağıda belirlene koşulları bulundurması gerekir;

 • Başvuru yapan kişinin ödeme gücünün bulunması
 • Kredi kartı borcunun asgari tutarını ödemiş olması
 • Kredi kartı borcundan dolayı icralık olmaması
 • Kredi değil kredi kartı borçlusu olması
 • 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Tüm bunlara ek olarak kişi diğer bankalara borçlu olabilir.

Ticari kredilerin kapatılması için kredi çekilememektedir.

Nakit avans çeken kişiler de ödemelerini yapmak için kredi çekebilmektedir.

Kredinin geri ödenmesi durumunda banka müşteriye baskı yapmamakta ve ödeme planlamasını kişinin maaşına göre hesaplayarak planlamaktadır.

Borçlarını kapatmak için bu kampanyadan yararlananlar, mevcut kredi kartlarını iptal etmelidirler. Tekrar kredi kartı edinmek istedikleri takdirde Ziraat Bankası’nın kredi kartlarından çıkarmak için şubeye giderek başvuruda bulunabilirler.

Ziraat bankasından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekmek için gerekli evraklar

Borç kapatma kredilerinin avantajları

Borç kapatma kredileri vatandaşlar için şu sebeplerden oldukça ötürü avantajlı bir kampanyadır.

 • Kredi kartı borcu olan vatandaşların üzerinde bulunan borç yükü azalacak
 • Gecikme faizlerinden dolayı borçlar artmaya devam etmeyecek ve sabit bir tutarda kalacak
 • Farklı bankaların yüksek oranlı faizleriyle kredi çekmek zorunda kalmayacaklar
 • Oldukça düşük olan faiz oranlarıyla borçlarının ödenmesi kolaylaşacak
 • İhtiyaç kredisi gibi 60 ay vadesi olmadığı için borçlar daha rahat ödenecek
 • Kullandırılacak olan kredi üst sınırı bulunmadığından dolayı vatandaş tüm borçlarını ödeyebilecek
 • Borçlar kısa sürede oldukça düşük faiz oranlarıyla kapatılabilecek.

Diğer bankaların borç kapatma kredileri

QNB Finansbank

; bir başka borç kapatma kredisi veren bankalardan biri olan Finansbank’ta 60 ay vadeli kredi çekilebilmektedir. Müşteri skoruna göre belirlenen faiz oranları güncel olarak 0.99 ve 1,54 arasında değişmektedir. 60 ay vadeli kredi veren Finansbank 52,50 TL tahsis ücreti alarak maksimum 10 bin lira kadar verdiği krediler % 0,79, % 0,94 ve % 1,34 faiz oranları kredi skoruna göre değişerek borç transfer kredisi vermektedir.

Vakıfbank;

Güncel faiz oranının 1,69 olduğu Vakıfbank kredi kartı borcu olanlara özel kredi kartı borç transferi kredisi adı altında 18 aya varan vade ile 20.000 TL’ye kadar 3 at ertelemeli kredi imkânı vermektedir.

Denizbank;

Ziraat Bankasından sonra en uygun faiz oranlı kredi veren Denizbank borç transferi kredisini 60 ay vadede 0,89 faiz oranıyla müşterilere sunmuştur.

ING Bank;

60 ay vadede 0,79 faiz oranıyla yıl sonuna kadar 5.000 TL-100.000 TL arasında kredi imkanını sabit faiz oranında müşteriye sunuyor.