Ziraat Bankası koyun keçi kredisi nasıl alınır? Koyun kredisi kullanım şartları nelerdir?

Ziraat Bankası koyun keçi kredisi nasıl alınır? Koyun kredisi kullanım şartları nelerdir?

Devlet, bazı küçükbaşlar için destek vermektedir. Küçükbaş hayvan için kredi alacak olanlar, koyun kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir diye sormaktadır. İşte, güncel detaylar…

Hayvan kredisi almak isteyenler, bu kredilerin nerelerden alınacağını ve şartlarının neler olduğunu araştırmaktadır. Genellikle Ziraat Bankası tarafından hayvan kredileri verilse de bazı küçükbaş hayvanlar için devlet destek vermektedir. İşte, destek verilen küçükbaş cinsleri:

Koyun:

Akkaraman, Dağlıç, Eşme, Güney Karaman, İvesi, Kangal Akkaraman, Karacebey Merinosu, Karabaş Koyun, Karayaka, Karya, Kıvırcık, Koçeri, Morkaraman, Orta Anadolu Merinosu, Pırıt, Pırlak, Ramlıç, Sakız, Şavak Akkaraman, Tahirova ve Zom Koyunu

Keçi:

Kilis keçisi, Maltız, Hemşin, Ankara, Türk Saanen keçisi, Şam keçisi, Honamlı, Kıl keçisi

Küçükbaş hayvan için kredi nasıl alınır?

Küçükbaş hayvan için birçok kredi bulunmaktadır. Ayrıca Tarım İl Müdürlükleri belirli projeler karşılığında küçükbaş hayvan sahiplerine destek vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda Köye Dönüş projesi kapsamında KOSGEB, 300 koyun projesi başlatmıştı. Fakat 2020 yılında böyle bir proje söz konusu değil. Ziraat Bankası tarafından koyun ve keçi için kredi imkanı vermektedir.

Ziraat Bankası koyun keçi kredisi

Ziraat Bankası tarafından koyun keçi kredisi verilmektedir. Bu krediler yüzde 9 faiz oranıyla verilmektedir. İşte, Ziraat Bankası, faiz hesaplama

Kredi türü: Koyun keçi kredisi

Kredi tutarı: 50.000 TL

Faiz oranı: yüzde 0,5

Taksit sayısı: 60

Taksit tutarı: 994,78 TL

Geri ödenecek tutar: 59.687,08 TL

Faiz oranı: yüzde 0,5

Taksit sayısı: 36

Taksit tutarı: 1.548,43 TL

Geri ödenecek tutar: 55.743,52 TL

Kredi tutarı: 50.000 TL

Faiz oranı: yüzde 0,5

Taksit sayısı: 2.243,17 TL

Geri ödenecek tutar: 53.835,96 TL

Kredi türü: Koyun kredisi

Çekilen miktar: 50.000 TL

Aylık faiz oranı: yüzde 0,5

Vade: 12 ay

Aylık geri ödeme: 4.330 TL

Geri ödenecek tutar: 51.971,38 TL

Ayrıca Ziraat Bankası Tarım Kredi kooperatifleri ile birlikte kampanya yapmaktadır. Kampanyaya 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapılabiliniyor. Bu kampanya kapsamında sütçü etçi kombine sığır, damızlık düve, büyükbaş, küçükbaş, arıcılık, kanatlı hayvanlar için destek verilmektedir. Gerçek ya da tüzel kişiler ve tarım kooperatifleri bu kampanyadan faydalanmaktadır. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmayanlar, desteklerden yararlanamaz. Başvuru yapılırken, kimlik belgesi, 3 yıllık bilanço ve gelir belgesi götürmeniz gerekmektedir.

Şekerbank küçükbaş kredisi nasıl alınır?

Şekerbank, yılda bir kez ödeme şartını yerine getirebilecek üreticilere ve çiftçilere kredi vermektedir. En az 2 senedir hayvanı olan, 50 keçisi veya 25 koyunu olan kişiler 60 aylık vade ile kredilerini geri ödeyebiliyor. Ayrıca Şekerbank, çiftçilere özel Hasat Kart ve Hasat Pos adlı proje sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.