Ziraat Bankası düşük faizli emekli kredisi şartları ve oranları

Ziraat Bankası düşük faizli emekli kredisi şartları ve oranları

Ziraat Bankası emekli kredisi en düşük faizle veriliyor. Ziraat Bankası emekli müşterilerine özel kredi desteği vereceğini duyurdu. Ziraat Bankası emekli müşterilerine hazırladığı kampanyada konut ve ihtiyaç kredisi olarak iki farklı seçenek hazırladı.

Ziraat Bankası emeklilere destek vermeye devam ediyor. Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası emekli müşterilerine birçok avantaj sağlayarak emeklilerin rahat etmesini sağlıyor. Banka bu kapsamda emeklilere ihtiyaç, konut ve araç kredisi gibi kredilerde düşük faiz ve uzun vade imkanı veriyor.

Ziraattan emekli maaşını alanlara özel kredi

Banka emeklilere verdiği avantajların yanı sıra emekli müşterilerine özel fırsatlara devam ediyor. Banka emekli maaşlarını bankadan alanlara özel kredi kampanyası hazırladı. Emekli maaşlarıyla günümüz ekonomik koşullarında nakde sıkışan emeklilerin bir nebzede olsa rahatlaması adına verilen kredilerde birçok kolaylık sağlanacak.

Emeklilerin düzenli bir gelire sahip olması kredi almalarında kolaylık sağladığı bir gerçek. Ziraat Bankası da emekli maaşını bankadan alan kişilere özel krediler veriyor. Banka bu kampanyada da kişiden kişiye değişen kredi faiz oranı belirliyor. Buna göre sizde intenet bankacılığına veya mobil bankacılığa girerek size özel faiz oranını öğrenebilirsiniz.

Başvuru şartları neler?

Söz konusu krediden faydalanmak için aranan ilk şart emekli olmaktır. İkinci şart ise emekli maaşının Ziraat Bankası’ndan alınmasıdır. Söz konusu kredi 2 farklı şekilde veriliyor. Buna göre tüketici kredisi ve konut kredisi olarak verilecek kredilerde farklı şartlar aranmaktadır.

Tüketici kredisi için sizden konut sigortası, DASK, eşya sigortası, bireysel emeklilik sistemi, ailem ziraat güvencesi gibi kriterlerden ikisinin yapılması gerekiyor.

Konut kredisi için ise DASK, BES, AZG gibi ürünlerden üçünün kullanılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası emekli kredisi başvuru

Ziraat Bankası emekli kredisine başvurmak için aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir;

  • Emeklilik belgesi,
  • Kimlik belgeniz,
  • İkametgâh belgesi,
  • 6 tane vesikalık fotoğraftır.

Ziraat Bankası’nın emeklilere özel hazırladığı kredisinde intenet bankacılığı, telefon bankacılığı ile başvurabilirsiniz. Başvurunun ön onayı yapıldıktan sonra banka sizden gerekli evrakları isteyecektir.

Maaşını bankadan alan kişiler kimlikleriyle banka şubelerine giderek başvurularını tamamlayabilir. Kredinin onaylanması halinde kredi kişinin hesabına otomatik olarak yatırılacaktır.

Ziraat Bankası emekli bankacılığı hizmetleri

Ziraat Bankası emekli müşterilerine 60 aya kadar vadeli kredi veriyor. Banka emekli müşterilerine maaşlarının 15 katına kadar kredi imkanı sağlıyor. Bankanın emeklilere özel hazırladığı kredi kampanyasında ihtiyaç kredilerinde 10 bin TL’ye kadar kredi alabiliyor.

İhtiyaç kredilerinde %0,98 faiz oranı uygulanırken, toplamda 60 aya kadar vade imkanı da sağlıyor. Buna göre kredinin aylık taksit ödemesi 223,26 TL olacaktır. Banka kredi kapsamında dosta masrafı olarak 100 TL kesiyor.

Emeklilere özel konut kredilerinde ise banka 100.000 TL kredi veriyor. Konut kredilerinde 180 ay vade yapılırken %0,94 faiz oranı uygulanıyor. Buna göre banka dosya masrafı olarak 500 TL keserken, aylık 1.393,40 TL taksit ödemesi yapılıyor.

Bankanın emeklilere özel hazırladığı bu kredi fırsatından faydalanma hakkı kazanan kişilere kredi ücretleri aynı gün içinde hesaplarına yatırılmaktadır. Ziraat Bankası emekli kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi

Ziraat Bankası maaşlarını bankadan alan emekliler promosyon ödemesi de yapıyor. Yapılan anlaşmaya göre emekli bir kişi maaşını 3 yıl Ziraat Bankası’ndan alma sözü verenlere promosyon ödemesi yapıyor. Buna göre 1500 TL maaş alan emekliye 500 TL promosyon verilirken, 1500 TL ile 2500 TL arasında maaş alanlara 625 TL promosyon ödemesi yapılıyor. Ziraat Bankası promosyon ödemesinden yararlanmak için bankaya başvuru yapmalısınız. Başvurular banka şubeleri, intenet bankacılığı, ATM ve müşteri temsilcilerinden yapılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.