Ziraat Bankası bankamatik kart şifremi unuttum, şifremi nasıl değişirim? Ziraat Bankası bankamatik kart şifresi değişme işlemleri

Ziraat Bankası bankamatik kart şifremi unuttum, şifremi nasıl değişirim? Ziraat Bankası bankamatik kart şifresi değişme işlemleri

Ziraat Bankası bankamatik kart şifremi unuttum, şifremi nasıl değişirim? Ziraat Bankası bankamatik kart şifresi değişme işlemleri nasıl yapılıyor? Kart şifresini unutanlar veya değiştirmek isteyenler bu işlemi kolayca gerçekleştirebilir. Bankalar kart şifresi değiştirme işlemleri için birçok alternatif yol sunmuştur.

Ziraat Bankası Şifremi Unuttum! Nasıl Değiştirebilirim?

Birçok karta farklı farklı şifreler koymak durumunda kalıyoruz ve bazen bu kartların şifrelerini karıştırabiliyor hatta unutabiliyor. Ziraat Bankası kartınızın şifrenizi unuttuysanız, kolay bir şekilde şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bunun için birden çok yol bulunmaktadır. İntenet bankacılığınız bulunuyorsa ve intenet bankacılığı şifrenizi hatırlıyorsanız, intenet bankacılığı üzerinden kart şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kartların şifreleri ATM üzerinden yapacağınız işlemler için ve mağazalardan yapacağınız alışverişler için gerekmektedir. Şifrenizi doğru girmeniz gerekir. Şifrenizi girmeden işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz ve üç kere yanlış şifre girmek kartınızı bloke etmektedir. Bu nedenle kartınızın şifresini ikinci kez yanlış girdiğiniz zaman şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman banka size şifrenizi yenilemeniz için birçok altenatif yol sunmaktadır.

Ziraat Bankasına ait herhangi bir kartınızın şifresini unuttuysanız yapacağınız birçok işlem bulunmaktadır. Size en kolay olan yolu seçerek kart şifrenizi yenileyebilirsiniz. Kart şifresini yenilemek için intenet bankacılığını, mobil uygulamayı kullanabilir veya şubelere giderek kart şifrenizi değiştirebilirsiniz. Hatırlayabileceğiniz bir şifre koymaya özen gösteriniz.

Banka Şubesine Gitmeden Kart Şifresi Yenileme İşlemi

Ziraat Bankası kart şifrenizi yenilemek için illa şubeye gitmeniz gerekmemektedir. Şubeye gitmeden kart şifrenizin şifresini değiştirebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaraları şunlardır:

-0 850 220 00 00

-444 0 000

Bu numaraları arayarak Müşteri temsilcisine bağlanabilir ve istediğiniz işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri sizden bir takım bilgiler alacak ve kart şifresi değiştirme işleminizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Ziraat Bankasına ait bütün kartların şifresini müşteri hizmetlerine bağlanarak değiştirebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz teyit edilir ve konuşma kayıt altına alınır. Sorulara doğru şekilde cevap vermeniz ve yeni kart şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. İşlemleri tamamladıktan sonra kartınızın yeni şifresi oluşmuş olacaktır.

Banka Şubesine Giderek Kart Şifresi Yenileme İşlemi

Müşteri hizmetlerinden kart şifrenizi değiştirmek istemiyorsanız, intenet bankacılığınız mevcut değilse bu durumda bankanın şubesine giderek kartınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Bankanın şubesine giderek bireysel müşteri hizmetleri kısmından ya da gişe işlemlerinden sıra alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kart şifrenizi unuttuğunuzda şubeye kimliğiniz ve şifresini unuttuğunuz kartı getirmeniz gerekmektedir. Banka çalışanına durumu anlatarak kartınız için yeni şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Banka çalışanı istediğiniz işlemi gerçekleştirecek ve kartınız için yeni şifre oluşturmanızı sağlayacaktır. Kimlik kartınız ve banka kartınız ile bizzat banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Banka şubeleri üzerinden kart şifresi değiştirmek, yenilemek oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kart şifrenizi yenilerken unutmayacağınız bir şifre koymanız önerilmektedir. Şifrelerin kaç haneli olduğu bankadan bankaya ve kullanılan karttan karta göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Değiştirme İşlemi

Bütün bankalar neredeyse aynı işlemler ile kart şifrelerini değiştirmektedir. Ziraat Bankası üzerinden kart alan ve kart şifresini değiştirmek isteyen bir müşteri yukarıda kart şifresini unutan bir müşterinin yapması gerekenleri yapmalıdır. Aynı işlemlerle kart şifresi değiştirilebilmektedir. İntenet bankacılığı üzerinden kolayca yapılabildiği gibi, müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın şubesine giderek de kart şifresini kolayca değiştirebilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

İntenet Bankacılığı Üzerinden Kart Şifresi Değiştirme İşlemi

Ziraat Bankası intenet bankacılığına giriş yapınız. T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır. Ayarlar bölümüne tıklayınız. Ayarlar kısmında yer alan Kart Ayarları kısmını seçiniz. Kullandığınız tüm kartlar gözükecektir. Hangi kartın şifresini değiştirmek istiyorsanız o kartı seçiniz. Kartı seçtikten sonra sizden istenen bilgileri yazınız ve yeni şifrenizi giriniz.

Şifreniz değiştirilmiş olacaktır. İntenet bankacılığında olduğu gibi bu işlemi mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası kart şifrenizi hatırlamıyorsanız, aynı işlemle yeni bir şifre oluşturabilir ve kartınızı kullanabilirsiniz.

Kart Şifrenizi Bloke Etmeyin!

Kart şifrenizi hatırlamıyorsanız ve kartınızın şifresini iki kere yanlış girdiyseniz, üçüncü kez denemeyin. Kart şifrenizi üç kez üst üste yanlışa girdiğiniz zaman kartınız bloke edilmektedir. Ziraat Bankası kartlarınızdan birinin şifresini üst üste yanlış girerek bloke edebilirsiniz. Bu nedenle iki kere yanlış girdiyseniz kart şifrenizi yukarıda belirtilen yöntemlerle değiştirebilirsiniz. Kartınız bloke olduğunda sizi daha çok uğraştıracak ve şubeye gitmeniz gerekecektir.

Kartınızı tekrar kullanabilmek için blokenizi kaldırmanız gerekmektedir. blokenizi bankanın şubesi üzerinden veya müşteri hizmetlerinden kaldırmanız mümkün. ancak şifrenizi iki kere yanlış girdikten sonra hemen kart şifrenizi intenet bankacılığı üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden yenileyebilir, bloke etmeden kartınızı kurtarabilirsiniz. Kartınızı bloke ederek şubelere gitmenize gerek kalmadan kartınızı anında tekrar kullanabilirsiniz. Alışveriş yaparken veya ATM üzerinden para çekerken bu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bankalar bu durumdan anında kurtulmanız için size birçok altenatif yol sunmaktadır. Kartınızın bloke edilmemesine dikkat ederek bu yolları kullanabilirsiniz.