Uygun faizli tatil kredisi veren bankalar ve faiz oranları

Uygun faizli tatil kredisi veren bankalar ve faiz oranları

Yaz tatili yaklaşırken tatil kredisi en çok tercih edilen krediler arasında yer almaktadır. Korona virüs sebebi ile etkilenen tatil sektörü için de uygun krediler sağlanmaktadır.

Korona virüsün ekonomiye olumsuz etkilerini gidermek amacıyla kamu bankalar destek paketlerini hazırladılar. Bu destek paketleri kapsamında vatandaşlara uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredileri sunuluyor. 1 Haziran'da yürürlüğe giren krediler, ev gereçleri, taşıt ve konut kredisinin yanı sıra bu yaz tatile gitmek isteyen ancak maddi açıdan sıkıntı yaşayan kişiere tatil kredisi verecek. Tatil kredisi, özellikle iş hayatından bunalan kişilerin yazın sıklıkla tercih ettiği krediler arasında yer almaktadır. Tatil kredisi üç kamu bankasının yanı sıra üç özel banka tarafından da verilmektedir. Bankalar, tatil firmaları ile yaptığı anlaşmalarla tatili daha da uygun hale getiren fırsatları da müşterilerine sağlamaktadır.

Dört kategoride olan kredi tatil kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve sosya destek kredisi olarak müşterilerle buluşacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından sunulan kredi 1 Haziran itibari ile seyahat yasağının da kalkması ile oldukça tercih edilen kredilerden olacak.

Kredinin detaylarına bakıldığında, 36 ay vadeli kredinin faiz oranının ise %0,67 olduğu görülüyor. 10 bin TL üst limitli kredinin 6 ay ise geri ödememe olanağı bulunacak. Ayrıca ilk iki taksitte firma ve banka tarafından ödenecek. Kamu bankaları ile anlaşmalı tatil firmaları sayesinde vatandaşlar uygun fiyatlara tatil yapabilecekler. 3 ay sonra geri ödemesi başlayan 18 ay vadeli kredide ise 15 ay taksit ödenecektir.

Tatil Kredisi Hesaplama

Tatil kredisi hesaplama öneği düşünüldüğünde 10.000 TL limitli 36 ay vadeli bir kredinin %0.67 faiz oranı ile aylık geri ödemesi 421 TL olmaktadır. Ayrıca kredinin toplam ödemesi ise 11.728 TL'dir.

Yaz Tatili Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, yaz tatiline gitmek isteyen ancak maddi sıkıntı çeken kişilere uygun faiz oranı ile tatil kredileri sunmaktadır. Çoğunlukla 36 ay vadeli olan krediler çalışma hayatından bunalan ve tatil yapmak isteyen kişilerin çokça tercih ettiği kredi türüdür.

Yapı Kredi:

Yapı Kredi bankası tatil kredisi sunan bankalardan birisidir. 48 ay vade ile tatil kredisi veren bankaya başvurular şubeden ya da intenetten gerçekleştirilmektedir. Şubeden başvuru yapılması halinde kimlik kartı, gelir belgesi ve fatura götürülmelidir. İntenet başvuruları ise https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/bireysel-ihtiyac-kredisi/ adresinden yapılmaktadır.

ING Bank:

Ing Bank da tatil kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ayrıca bankanın geziloji.net tatil sitesiyle anlaşması olup burdan alınan tatillerde %15 indirim ve bir gün tatil hediyesi yapmaktadır.

Fibabank:

Fibabank da müşterilerine tatil kredisi veren özel bankalar arasında yer almaktadır. Fibabank, 3.000-20.000 TL arasında tatil kredisi veren bankalardan birisidir. Banka, uygun faiz oranı ve vadelerle krediyi müşterileriyle buluşturmaktadır.