Türkiye'nin Tatil Bölgelerinde Yazlık Ev Fiyatları Listesi

Türkiye'nin Tatil Bölgelerinde Yazlık Ev Fiyatları Listesi

2020 yılı turizm sezonunun başlaması ile birlikte tatil yapmak isteyenler yazlık ev fiyatlarını araştırmaya başladı. Bir gayrimenkul şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre en sevilen tatil bölgeleri ve fiyatları belli oldu.

Her yıl turizm hakkında araştırmalar yapan Gayrimenkul Borsası A.Ş. (GABORAS), 2020 yılı için yaptığı araştırmalar sonucunda birçok bilgiye ulaştı. Araştırmalara göre en çok tercih edilen tatil bölgeleri belli olurken, bu bölgelere ait fiyatlarından neler olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’nin en popüler tatil bölgeleri

“Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi” adı altında yapılan araştırmada Türkiye’de tatilcilerin gitmeyi tercih ettiği tatil yöreleri belli oldu. Kamuoyuna açık olarak paylaşılan araştırmada yazlık evlerin tercih edilmesi gözlerden kaçmadı. Evlerin fiyatlarına da dikkat çeken araştırmada, 11-12 Bin TL’ye kadar yazlık ev kiralamak mümkün.

Bozcaada en değerli tatil beldesi

Tatilciler tarafından gözde olan Bozcaada, yapılan araştırmada da tatilciler tarafından en çok tercih edilen tatil beldesi oldu. Ayrıca yapılan araştırma sonucunda en çok değerlenen tatil beldesi ise Kemer olarak belirlendi. Antalya’ya bağlı olan Kemer’de tatil yapmak isteyenler için fiyatlar geçen yıla göre %32 artış gösterdi.

Tatil bölgelerinde yazlık ev fiyatları listesi

Tatil yörelerinde yazlık evi sahibi olmak isteyenler için araştırmada yer verilen bölge ve fiyatlar ise şu şekildedir:

Bozcaada - metrekaresi 12 bin TL

Çeşme - metrekaresi 9 bin TL

Adalar - metrekaresi 9 bin TL

Bodrum - metrekaresi 8 bin 615 TL

Kaş - metrekaresi 7 bin 678 TL

Urla - metrekaresi 5 bin 892 TL

Marmaris - metrekaresi 5 bin 864 TL

Kemer - metrekaresi 5 bin 802 TL

Datça - metrekaresi 5 bin 779 TL

Foça - metrekaresi 5 bin 392 TL

Ula - metrekaresi 4 bin 635 TL

Fethiye - metrekaresi 4 bin 626 TL