Trt1 yeni sezon dizileri neler? 2020 - 2021 Trt 1 yeni sezonda başlayacak diziler

Trt1 yeni sezon dizileri neler? 2020 - 2021 Trt 1 yeni sezonda başlayacak diziler

TRT1 ekranlarında yeni başlayacak diziler merak ediliyor. Yeni sezonda TRT1 ekranlarında başlayacak olan diziler belli oldu.

TRT1 ekranlarında yeni sezonda izleyicisi ile buluşacak olan ve devam edecek diziler belli oldu. İşte, yeni sezonda TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan diziler…

Çöp Apartmanı

Buğra Gülsoy’un ve Merve Dizdar’ın yer alacağı dizi, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlandı. Çöp Apartmanı dizisi OGM Medya tarafından ekranlarda yerini alacak. Eylül ayında izleyicisi ile buluşacak dizinin oyuncu kadrosunda Özlem Yılmaz da yer alıyor.

Tövbeler Olsun

Ağustos ayında çekimlerine başlanacak olan dizinin senaryosunu Hasan Kaçan yazarken oyuncu kadrosunda da yer alıyor. Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu, Sercan Badur ve Erkan Can’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi Eylül ayında ekranlarda olacak.

Harzemşah

Türk ve Özbek ortak yapımcılığında hazırlanan Celalettin Harzemşah dizisi Türkiye’de ve Özbekistan’da yayınlanacak. 13 bölüm olarak hazırlanan dizinin oyuncu kadrosunda Özbek ve Türk oyuncular yer alacak. Dizi de Celaleddin Harzemşah karakterini Emre Kıvılcım canlandıracak. Dönem dizisinin bölümleri 60 dakikadan oluşacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Cemal Hünal, Levent Özdilek ve Oğuzhan Yarımay yer alacak.

Barbaros

Yeni sezonun en yüksek bütçeli dizisi olan Barbaros dizisinin başrolünde Alperen Duymaz ve Engin Altan Düzyatan yer alıyor. Dizi de Barbaros Hayrettin Paşa’nın dönemi anlatılacak. Alperen Duymaz, Barbaros Hayrettin Paşayı canlandıracak. Engin Altan Düzyatan ise Oruç Reis’i ekranlara taşıyacak.

Hay Sultan

Çekimleri tamamlanan Hay Sultan dizisinde Hz. Geylani anlatılacak. Dizi de Hz. Geylani’yi Çetin Tekindor canlandıracak. Hay Sultan dizisinin senaryosunu İsa Yıldız üstlenirken proje tasarımı Emre Konuk tarafından yapıldı. Şubat ayında çekimleri tamamlanan dizinin bölümleri 60 dakikadan oluşuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Cemal Toktaş ve Gülperi Özdemir yer alıyor.

Nizam-i Alem

Akli Film yapımcılığında ekranlara gelecek olan dizinin oyuncu kadrosunda Sevda Erginci, Leyla Lydia Tuğutlu, Buğra Gülsoy ve Ekin Koç yer alacak. Dizi de Selçuklu dönemini özellikle de Melikşah dönemi konu edilecek.

Yeni sezonda TRT1 ekranlarında devam edecek olan diziler:

Payitaht Abdülhamid

Tutunamayanlar