TRT1 yeni dizisi Nizamı Alem konusu ve oyuncu kadrosu

TRT1 yeni dizisi Nizamı Alem konusu ve oyuncu kadrosu

TRT 1 ekranlarının yeni duyurulan dizisi Nizamı Alem pek çok dizisever tarafından merak edilmeye devam ediyor. Selçuklu dönemini anlatılması planlanan dizinin gerek konusu gerekse oyuncuları merak ediliyor.

TRT 1 yeni dizilerinden bir tanesi olan ve henüz çekimlerine başlamadan hakkında yorumlar yapılan Nizamı Alem dizisi merak edilmeye devam ediyor. Akli Film tarafından yapımcılığı üstlenilen yeni dizinin gerek oyuncu kadrosu gerekse konusu ile yaz döneminin iddialı dizilerinden bir tanesi olacağına dikkat çekiliyor.

TRT1 yeni dizisi Nizamı Alem konusu ve oyuncu kadrosu

Başrollerinde Buğra Gülsoy’un olduğu Nizamı Alem dizisinin oyuncu kadrosunda Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Gürkan Uygun, Osman Sonant gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Dizinin özel bir platoda çekileceği açıklanırken konusunun Selçuklu İmparatorluğu olacağı belirtildi. Haşhaşilerin içinde bulunduğu terör olaylarını konu aldığı kadar Selçuklu’da yapılan taht kavgalarını da anlatacak dizi tarihi olması nedeni ile pek çok kişi tarafından izlenilmesi bekleniyor.

TRT1 yeni dizisi Nizamı Alem konusu ve oyuncu kadrosu

Temmuz ayı sonu ile çekimlerine başlamasına karar verilen Nizamı Alem dizisinin konusu nedeni ile ülkemizde henüz işlenmemiş olmaması ve oyuncu kadrosunda ki güçlü isimler sayesinde merak konusu oldu. Dizinin oyuncuları Temmuz ayı sonuna kadar at binme ve kılıç eğitimleri alacak. Eğitimlerin son bulması sonrasında ise dizi çekimleri başlayacak.

Nizamı Alem dizisi oyuncularının rolleri

Buğra Gülsoy’un nizamı Alem dizisinde Selçuklulara en parlak dönemini yaşatan Sultan Melikşah’ı canlandıracağı kesinleşirken Gülsoy’un kariyerine bakıldığında en önemli yapım olabilecek seviyede bir dizi olarak açıklandı.

Ekin Koç ise dizide Sultan Melikşah’ın oğlu Ahmed Sencer karakterine hayat verilecek açıklaması yapıldı. İki ünlü oyuncunun birbirleri ile nasıl bir uyum yakalayacakları bilinmese de dizinin gidişatını bu iki isim belirleyecek.