Şu an ev almak için doğru zaman mı? Konuta yatırım yapmak doğru mu?

Şu an ev almak için doğru zaman mı? Konuta yatırım yapmak doğru mu?

Şu an ev almak için doğru zaman mı? Konuta yatırım yapmak doğru mu? Bankalar düşük faiz oranlı ve bir yıl geri ödemesiz şekilde konut kredi kampanyaları sunmaya devam ediyor. Bu kampanyalardan yararlanarak konut almanın ne kadar mantıklı olduğu vatandaş tarafından merak ediliyor.

Konut Almak İçin Şimdi Harekete Geçmek Doğru Olur Mu?

Salgın sonrası sarsılan ekonomiyi düzeltmek için birçok banka harekete geçti. Kredilerde düşük faiz oranı uygulayan ve uzun süreli geri ödemesiz şekilde kredi veren bankalar bunu konut kredilerinde de uygulamaktadır. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut almanın şu anda doğru bir karar olup olmadığını merak ediyor.

Konut satın almak, doğru bir konutu satın almak ileriye yönelik iyi bir yatırımdır. Konut almak isteyenler bunun için en doğru anı beklemektedir. Salgın sonrası konut satışlarında da sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştı. Bankaların konut kredisini düşük faiz oranlı ve bir yıl geri ödemesiz şekilde vermesi piyasayı hareketlendirse de bu sefer konut fiyatlarında artış yaşandı. Vatandaş faiz oranlarının düşüşüne sevinecekken bir anda konutların fiyatlarının artması ile birlikte kararsız kaldı. Doğru seçim yaparak bu kampanyayı etkili kullanmak gerekir. Özellikle sıfır evlerin fiyatı oldukça arttı. Bu nedenle vatandaşın biraz daha beklemesi iyi olacaktır. Konut fiyatlarında düşüş yaşanmasının ardından konut alımı gerçekleştirilmelidir. Aksi halde kredilerin düşük faizli olmasının bir etkisi olmayacaktır.

Konut fiyatlarındaki artış birçok insanın geri çekilmesine, konut alımından vazgeçmesine neden oldu. Bankalar kredilerde uygulanan faiz oranlarını düşürüp kampanyalar düzenlemeye başladı ancak bu sefer konut fiyatlarının artması yine ekonominin durulmasına, konut alımlarının azalmasına neden oldu. Bu yüzden sabırlı olunup konut fiyatlarının da düşmesi beklenmelidir.