ŞOK Bim market yardım kartı nasıl alınır?

ŞOK Bim market yardım kartı nasıl alınır?

Koronavirüs salgını sebebiyle pek çok kişinin iş hayatına devam edemediği ve para kazanamadığı bugünlerde çeşitli kurumlardan ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılmaya devam ediyor. Maddi konuda ihtiyacı bulunan vatandaşlara ŞOK Bim yardım kartı veriliyor. ŞOK Bim yardım kartı başvuruları alınmaya devam ediyor...

Koronavirüs salgını sebebiyle maddi durumu yetersiz kalan vatandaşlara gıda yardımı ve maddi yardımlar yapılmaya devam ediyor. Şok ve Bim marketlerde de yardım kartı başvuruları alınıyor ve ihtiyaç duyan vatandaşlara yardımlar yapılıyor. Buna bağlı olarak yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar yardım kartlarından nasıl faydalanabileceklerini de araştırıyorlar.

Marketler tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen kartların amacı maddi yetersizlik içinde olanlara market alışverişlerinde destek sağlamaktır. Bu kartların içine bakiye avanslar yüklenmektedir. 1 sene boyunca kullanılabilen kartlardan bazıları limitleri bittiğinde kapanmakta bazılarına ise düzenli yeni limit eklenmektedir.

BİM Hediye Kartı

BİM marketler ülkemizin her şehrindeki şubeleri ile herkesin uğrak noktalarından biridir. Oldukça yaygın olarak görülen BİM marketlerde de alışveriş kartlarından faydalanılabilmektedir. BİM hediye kartlarının bakiyeleri 25,50 ve 100 TL kadar olabilmektedir. Dilenmesi halinde bu kartların satın alınarak ihtiyaç sahiplerine verilmesi de mümkün olmaktadır. Kartın hediye edildiği kişiler bu kartı kullanarak alışveriş yapabilmektedirler. Verilen kartların kullanım süresi 1 yıldır. 1 yıl sonunda kullanım süresi dolmakta ve kartlar kullanılamamaktadır.

BİM Hediye Kartı Nasıl Alınır?

Hediye kartlarını alabilmek için mağazalara gidilmesi yeterlidir. Mağazalar üzerinden belirlenmiş miktarda ödeme yapılması ile hediye kartları verilebilmektedir. Sonrasında kartın verildiği kişi istediği BİM şubesi üzerinden alışverişi yapabilmektedir.

ŞOK Market Kart Başvurusu

Maddi yetersizlik içinde olan vatandaşlara ŞOK marketlerde geçerli kartlar da verilebilmektedir. 25,50 ve 100 TL bakiyeli Şok hediye kartları şubeler üzerinde kullanılabildiği gibi dijital alışveriş kodu ile de kullanılabilmektedir. Aşağıdaki kısımda yer alan numaraya Whatsapp üzerinden kodun gönderilmek istediği kişinin telefon numarası belirtilerek mesaj atıldığı takdirde hediye kartı o numaraya tanımlanabilmektedir.

Şok Kart Başvurusu

25,50 ve 100 TL bakiyeli Şok kartları şubelerdeki kasalar üzerinden alınabilmektedir. Bu kartlar ile gıda, temizlik ve kozmetik ürünleri satın alınabilmektedir. Kartların süresi 1 senedir. 1 sene içinde kartın içindeki bakiyeler Şok marketler üzerindeki satın alımlarda kullanılabilmektedir.

Market Hediye Kartlarının Amacı

  • Hediye kartları ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek için kullanılan bir kart sistemidir.
  • Teknolojinin gelişmesi ile beraber ihtiyacı olanlara son derece kolay bir şekilde yardım edilmesi sağlanmaktadır.
  • Kart sahipleri kartlarında bulunan bakiyeleri anlaşmalı tüm mağazalarda kullanabilirler.
  • Bu kartlar sayesinde pos cihazları üzerinden ödeme yapılabilmektedir.
  • Bu kartlar ile birlikte herhangi bir hediyeye bağlı kalınmamakta ve gerçekten ihtiyaç duyulan ürünlerin alınabilmesi mümkün olmaktadır.
  • 1 sene kullanım süresi ile yalnızca ihtiyaç duyulduğu zaman satın alımın gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.