Sıfır faizli araç kredisi veren ve satış yapan otomotiv firma kampanyaları

Sıfır faizli araç kredisi veren ve satış yapan otomotiv firma kampanyaları

Faizsiz araç kredisi veren otomotiv firmaları kampanyası merak ediliyor. Hangi otomobil markaları 2020 yılında faizsiz araç kredisi veriyor? Kampanyaların detayları neler? Otomobil markaları satış oranlarını arttırmak için faizsiz araç kredisinin yanı sıra pek çok kampanya da düzenliyor.

Sıfır Faizli Araç Kredisi Veren Markaların Kampanyaları

ÖTV ve KDV nedeniyle araç satışlarında düşüş yaşanmıştı. Otomobil firmaları bu durumu düzeltmek ve satışı arttırmak için sıfır faizli araç kredisi vermeye başladı. Markalar çareyi özel kampanyalarda buldu. Araç satışlarını arttırmak için birçok marka sıfır faizli araç kredisi kampanyasını başlattı. Hangi markaların kampanya başlattığı ve kampanya detaylarının neler olduğu araç almayı düşünen vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Sıfır faizli kredi veren ve en düşük fiyatlar üzerinden bunu gerçekleştiren firmalar Fiat Doblo ve Ducato oldu. Müşterilere sıfır faizli araç kredisi veren markalar aynı zamanda özel kampanyalar da düzenlemektedir.

Fiat Doblo, Pratico ve Fiorino modellerinde kampanyalarını srdürmektedir. 2019 yılında ÖTV farkını almayan Fiat, belirli modellerinde de düşük faiz oranı uygulamıştır. Bu modeller Punto, Panda, Hatchback, Egea Station Wagon, Linea, Fiat 500X, 500L ve 500 olmuştur. 2020 yılında Haziran ayında yeni bir kampanya ile Egea Sedan’ın fiyatı 103.900 TL olmuştur.

FIAT Otomobil Kampanyası

Fiat kampanya düzenleyen markalar arasında yerini almıştır. Fiat Egea Hatchback modeli 118.900 TL’den satışa sunulmaktadır ve indirimli teslim fiyatı bulunmaktadır. İndirim uygulandığı zaman fiyatı 114.900 TL olmaktadır. Ayrıca verilen kredi için 48 ay vade seçeneği de sunulmuştur. 4 bin TL indirim elde edilmektedir.

Fiat 500L 1.4 Fire 95 HP modelinin fiyatı 149.900 TL’dir. Kampanyalarla birlikte bu fiyat 139.900 TL olmaktadır ve verilen kredi için 48 ay vade seçeneği de bulunmaktadır. 10 bin TL’lik indirim dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Volkswagen Otomobil Kampanyası

2020 yılında kampanyası ile dikkat çeken markalardan biri de Volkswagen olmuştur. Kampanyaya yeni modelleri de dâhildir. Dikkat çekmeyi başaran kampanyada yer alan modeller şunlardır: Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG. Bu modelin fiyatı 192.600 TL’dir. Golf 1.5 TSI ACT 150 PS DSG modeli de kampanyaya dahildir ve fiyatı 276.600 TL’dir. Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG modeli de kampanya içerisindedir ve sınırlı sayıda bulunmaktadır. Bu modelin fiyatı 284.200 TL’dir. Passat Variant 1.5 TSI ACT 150 PS DSG modeli de sınırlı sayıda yer alan kampanya otomobillerinden biridir ve fiyatı 364.900 TL’dir. Tiguan 1.5 TSI ACT 150 PS DSG modeli de kampanyaya dahil olan modeldir ve fiyatı 288.400 TL’dir. Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG modelinin fiyatı da 575.500 TL’dir.

Renault Otomobil Kampanyası

Satış oranlarının düşmemesi için kampanya yapan otomobil markalarından biri de Renault’tur. 2019 yılına göre satış oranlarını yükseltmek isteyen marka Yeni Megane, yeni Clio ve Talisman modellerine özel bakım, onarım yaptıranlara ve aksesuarlara %20 indirim yapmaktadır. Ayrıca düşük faiz ile araç kredisi vermektedir.

Ford Otomobil Kampanyası

Ford otomobil satışlarında özel indirim ve kampanya düzenlemektedir. Kredi veya peşin alımlara özel birçok kampanya sizleri beklemektedir. Ayrıca kredi için uyguladığı faiz oranı %0,49’ dur. binek araçlara, hafif veya ağır ticari araçlara özel kampanyalar da sunmaktadır. İndirimleri ve kampanyaları ile dikkatleri çekmeyi başaran markanın finans paketi kapsamına giren modelleri şunlardır:

Fiesta Yeni Fiesta ST, B-MAX, Yeni ST-Line, Focus, Yeni Focus ST, Yeni Focus RS, C-MAX ve Grand C-MAX, Kuga, Yeni Kuga, Mondeo, Yeni S-MAX, Galaxy ve Edge.

Peugeot Otomobil Kampanyası

Kampanya düzenleyen markalardan biri de Peugeot olmuştur. 208 otomobilleri indirimli fiyatlarla ve 48 ay vade seçeneği ile satışa sunmaktadır. 308 modellerinde ise 30 Haziran’a kadar indirimli fiyatlar geçerli olacaktır. Araç kredisi veren marka 50 bin TL kredi için 40 ay vade seçeneği sunmaktadır. Özel kampanyalar yapmaya devam eden Peugeot dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Toyota Otomobil Kampanyası

Toyota yeni modellerini kampanyalı şekilde satışa sunmaya başladı. Yaris modelini 110.000 TL’den satışa sunan Toyota, Corolla ve Hillux’u da indirimli şekilde satışa sundu. Corolla’nın satış fiyatı 180.200 TL ve Hillux’un satış fiyatı 218.650 TL oldu.

Hyundai Otomobil Kampanyası

Hyundai, kampanya kapsamında 30.000 TL araç kredisi vermektedir. Sıfır faizli araç kredisi veren marka, 15 ay vade seçeneği de sunmuştur. Krediyi Sandero, Dokker ve Lodgy modellerinin satın alımlarında vermektedir.

Farklı kredi imkanları da sunan otomobil markası, bu krediler için %1,49 oranında faiz uygulamaktadır. 100.000 TL’ye kadar araç kredisi veren Hyundai en fazla 48 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Opel Otomobil Kampanyası

Vergi levhalarına özel kampanyalar düzenleyen Opel, bu kampanyaları Astra, Corsa, Mokka ve Insignia gibi modelleri için düzenlemektedir. ÖTV oranlarını güncel tutmayan ve eskiye göre hesaplayan Opel markası size özel pek çok indirim yapmaktadır. Kampanyaları yıl içerisinde değişmektedir.

Dacia Otomobil Kampanyası

Kredi veya peşin alımlarda farklı kampanyalar sunan Dacia, neredeyse tüm modelleri için kampanya düzenlemektedir. Sıfır faizli araç kredisi imkanı sunan Dacia’nın kampanyaları genellikle yeni yıl kampanyası adı altında yeni bir yıla girerken yapılmaktadır.