Senetle acil 50 bin tl kredi veren kurumlar

Senetle acil 50 bin tl kredi veren kurumlar

Acil nakit para ihtiyacı olan kişiler için senetle 50 bin TL kredi veren bazı yerler vardır. Ancak bu yerlerin güvenilir olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Senetle alınan 50 bin TL 1 gün içerisinde hak sahibine verilmektedir.

Acil paraya sıkışan kişilere bazı yerler kredi desteği vermektedir. Bankalardan kredi almakta zorlanan kişiler genel olarak senetle borç para veren kişilere başvurmaktadır. Ancak bu durumlarda kötü kişilerin eline düşmemek gerekir. Borç para için senet imzalamayı kabul eden kişiler üzerinden dolandırıcılık yapmak isteyen kişiler çoktur.

Acil Para Nasıl Bulunur?

Eğer çok acil paraya ihtiyacınız varsa ilk olarak yakınlarınıza başvurmanız en doğrusu olur. Ancak onlardan da bir umudunuz yoksa başka yöntemleri deneyebilirsiniz. Acil para ihtiyacınıza karşılık verecek bazı bankalar bulunmaktadır. Acil paranızı yasal yollardan almak en doğrusu olacaktır.

Ön Ödemesiz Senetle Kredi

Bazı şirketler ihtiyaç sahiplerine para vermek için ön ödeme koşulu sunmaktadır. Kredinin çıkarılması için bazı belgelerin hazırlanması gerektiğini bu nedenle kefilsiz ön ödeme aldıklarını ileri sürerler. Bunun gibi firmalardan uzak durmanız gerekiyor.

BDDK kayıtlı banka şubeleri acil para ihtiyaçları için 5 dakika içerisinde kredi verebilmektedir. İntenet bankacılığı sayesinde dakikalar içerisinde kredinizi alabilirsiniz. Mobil uygulamadan bankaların verdiği krediler şunlardır:

- Akbank Direkt Anında 30 bin TL

- Enpara.com Hemen 20 bin TL

- Vakıfbank maaşa göre anlık kredi 30 bin TL

- İş Bankası 20 bin TL

- CepteTEB 30 bin TL

Senetle Kredi Veren Kuruluşlar

Kredi siciliniz bozuk ve kredi notunuz düşükse kredi veren yerlere ulaşmanız gerekmektedir. Paraya çevirebileceğiniz vadesi gelen yada gelmeyen bir senet varsa bu senedin karşılığında faktöring kuruluşları, bankaların çek ve senetle ilgilenen birimlerine başvurabilirsiniz. Türkiye’de şu anda hizmet veren 60 adet faktöring şirketi bulunmaktadır.

Bankaların da senet bozdurma yada kaydırma adı altında günü gelmemiş çek ve senetleri nakte çevirdikleri kampanyalar bulunmaktadır. Çek ve senet kıran bankalar şunlardır:

- Ziraat Bankası

- Akbank

- TEB

- Denizbank

- Vakıflar Bankası

- Halkbank

Elden Taksitli Satış Sayesinde Borç Yöntemi

Kredi kartı kullanmadan taksitle alışveriş yapabildiğiniz kuyumcu, beyaz eşyacı, cep telefoncu, maddi değeri yüksek ve satıldığında para yapabilecek ürünlerin satışını yapan mağazalara veya işyerlerine giderek bir ürün satın alıp anında satarak borç para bulabilirsiniz. Bunun dezavantajı elden taksitle satın alınan ürünler piyasa değerinin çok üzerinde olacaktır. Yani aldığınız ürün sizin için iki katına patlamış olabilir. Bu satışlarda en büyük karı borç aldığınız firma sağlayacaktır.

Aktifbank kara listede ve kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Aktifbank’a müracaat ederek anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi Kartına Taksitle Altın Alma Yöntemi

Yüksek limitli bir kredi kartına sahipseniz kredi ve senetli alışverişe yerine bir kuyumcudan taksitle altın alabilirsiniz. Hemen her kuyumcu kredi kartına taksitle satış yapmaktadır. Bunun için en az 100 TL değerinde alışveriş yapmanız, 300 TL’den aşağı alışveriş yapmanız halinde 3 taksit yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca bazı bankalar kredi kartına özel tek çekim alışveriş yapılmasına izin vermektedir.

Peşinatsız Taksitle Otomobil Satışı Yapan Firmalar

Vadeli kredi kartı olmadan ve kefilsiz satılmakta olan araçlar vardır. Hemen her ilde bu şekilde araç satışı yapan firmalar bulunmaktadır. Araçların ortalama fiyatları ise şu şekildedir:

- 2008 model Fiat 1.3 Dizel Fiorino marka 27 bin TL

- 1992 model Tempra SX 10 bin TL

- Volvo S40 28 bin TL. Eğer bu araç için 8 bin TL peşinat ödemesi yaparsanız 20 ay süresinde aylık bin 500 TL taksit ödeyerek aracı satın alabilirsiniz.

Tefeciler Var mı, Yok Mu?

Tefecilik Türk Ceza Kanunu’na göre suçtur. Yasal kaydı olmadan bu işi yapan kişilere hapis cezası verilmektedir. Özellikle sosyal medyada Tefeci Cemil, Mustafa, Erol gibi isimlerle bazı şahıslar dolaşmaktadır. Borç isteyen kişilere senet imzalatırlar ve bu senetlerin haneleri boş kalır. Bazen borç ödense de başınız beladan kurtulmayabilir. Bundan dolayı zor durumda kalsanız da tefecilerden uzak durmanız gerekmektedir.