RTÜK üyesi İlhan Taşçı'dan RTÜK'e uyarı

RTÜK üyesi İlhan Taşçı'dan RTÜK'e uyarı

Yılında ilk altı ayında en çok şikayet edilen kanal Atv oldu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ise tüm şikayetlere rağmen herhangi bir yaptırım uygulamadı. Vatandaşlarımız neden Atv kanalına ceza verilmediğini merak ediyor.

Yılında ilk altı ayında en çok şikayet edilen kanal Atv oldu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ise tüm şikayetlere rağmen herhangi bir yaptırım uygulamadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan RTÜK üst kurul üyesi İlhan Taşçı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in ATV’ye dokunulmazlık verdiğini söyledi. Taşçı ayrıca RTÜK’ün sadece muhalif kanallara ceza verdiğini ve iktidara yakın olanları koruduğunu iddia etti.

RTÜK üst kurul üyesi İlhan Taşçı, yılın ilk 6 aylık dönemini kapsayan Ocak 2020-Haziran 2020 tarihleri arasında en çok şikayet edilen kanalın ATV olduğunu dile getirerek, ‘’ATV ile ilgili RTÜK’e tam 89 bin 987 şikâyet var. Ancak ATV, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin tarafından korunuyor. ATV üst kurulda görüşülmüyor bile. Bunun arkasında denetim yoktur, yandaşı korumak vardır. ATV’nin sanki dokunulmazlığı var, hiç tartışılmıyor. ATV’nin hiçbir şikayet dosyası incelenmiyor’’ dedi.

Taşçı sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ak Parti’yi ve Erdoğan’ı eleştirenleri ve eleştirmeyenleri iki kategoriye ayırıyor. ATV bir yana diğerleri bir yana. Kanunlar gereği tüm kanallara eşit mesafede yaklaşılmalı. RTÜK’ün artık tek varlık nedeni yandaşları korumak, yasaları aykırı olan tüm yayınları görmezden gelmek gibi.’’

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.