PTT'den düşük faizli kredi müjdesi! PTT Bank ile emeklilere özel 60 ay vadeli 80 Bin TL  ihtiyaç kredisi kampanyası

PTT'den düşük faizli kredi müjdesi! PTT Bank ile emeklilere özel 60 ay vadeli 80 Bin TL ihtiyaç kredisi kampanyası

Kredi faizlerinin düşmesini bekleyen emeklilere müjde PTT'den geldi. Düşük faizli kredi imkanı sunan PTTBank, 80 Bin TL'ye kadar kredi imkanını 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile müşterilerine sunuyor.

Pandemi sürecinin ülkemizde başlamasının ardından milyonlarca vatandaşa nakdi destekleri ulaştıran PTT, bu yardımları ulaştırmanın yanı sıra PTTBank adı altında bankalar ile anlaşma yaparak müşterilerine kredi imkanı sunmaya başlıyor. Emekli vatandaşlar kapsamında başlatılan kredilerde 60 aya varan vade seçeneği de emeklilere sunulacak.

PTT AŞ bugün yaptığı açıklama ile birlikte, korona virüs dönemi boyunca milyonlarca vatandaşa posta dağıtıcıları ve bekçiler vasıtasıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı nakdi desteği ulaştırdığını bildirdi. 10 milyondan fazla insana ulaştığını belirten PTT, 4 bin civarı ATM ile de vatandaşlara kolayca ulaştığını aktardı.

Emekliye uygun faizli bireysel kredi

Emeklilerin bir süredir beklediği kredi imkanı hakkında da açıklamada bulunan PTT, bünyesinde bulunan emeklilere 1250 TL’den başlayan ve 80 bin TL’ye varan kredi imkanı sağlayacağını duyurdu. 60 aya varan vade seçeneğiyle müşterilerin bu krediden yararlanabileceğini açıklayan PTT, emeklilerin şubelerine başvurmaları halinde detaylı bilgi alabileceklerini açıkladı. Başvuru formunu doldurarak kolayca işleme girecek olan kredilerin onay alması halinde aynı gün içerisinde müşteriler kredilerine ulaşabilecekler.

SMS ile kredi dönemi

Emekliler için yeni kampanyalarını açıklayan PTTBank, emekli müşterileri için sms ile kredi başvurusu imkanı sağlayacaklarını açıkladı. PTT SMS Kredi adı verilen hizmet ile birlikte müşteriler bir sms ile kredi başvurusu yapabilecekler.

PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. numarasını yazıp 3050 numarasını kısa mesaj olarak yollayan emekliler, bu şekilde kredi başvurusu yapabilecekler. Başvuru sonucu onay alan müşterilerin istedikleri tutar bankada bulunan hesaplarına yatırılıyor.

Yeni kampanyalar ile müşterilerinin işini kolaylaştıran PTTBank, yakın zamanda ATM, mobil ve intenet bankacılığı hizmetlerini de müşterilerine sunacak.