Peşinatsız senetle araba almak mümkün mü? Peşinatsız senetle araba satan firmalar ve satış şartları

Peşinatsız senetle araba almak mümkün mü? Peşinatsız senetle araba satan firmalar ve satış şartları

Kredi kullanmadan araba sahibi olmak isteyenler için yeni bir uygulama ortaya çıktı. Peşinatsız senetle araba satmaya başlayan firmalar, bu şekilde araç sahibi olmak isteyenler için gerekli şartları açıkladı.

Bankalardan kredi kullanmadan araç sahibi olmak isteyenler peşinatsız senetle araba alma yöntemini kullanıyor. Peşinatı olmayan ancak araba sahibi olmak isteyen kişiler kredi kullanmak istemedikleri takdirde senet ile araba alma imkanı buluyor. Galeriler tarafından başlatılan uygulama araç sahibi olmak isteyenler tarafından sevilince, büyük firmalar tarafından da uygulanmaya başladı.

Peşinatsız senetle araba almak mümkün müdür?

Son dönemlerde araba alırken en çok tercih edilen yöntemlerden birisi peşinatsız senetle araba alma yöntemi olmuştur. Bu yöntem ile kişiler peşinatı olmadan ve kredi çekmeden araba aldıkları firma ile senet imzalayarak taksitli şekilde araba sahibi oluyor.

Senet vadesine göre faiz oranı uygulayan galeriler, kişinin kredi notuna göre de bu faiz oranlarında değişiklik yapabiliyor. Kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan alınacak krediden çok daha uygun bir faiz oranı ile araç sahibi olabiliyor. Bu nedenle peşinatsız senetle araç sahibi olma yöntemi çokça tercih ediliyor.

Peşinatsız şekilde araç satımına başlayan bazı firmalar şu şekilde:

 • Galeriler
 • Wowwo
 • Birarabam
 • Senetle Araba

Senetle araba almak güvenilir midir?

Birçok firma tarafından uygulanmaya başlayan peşinatsız senetle araç satımı, araç sahibi olmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Kişiler bu yöntemin güvenilir olup olmadığından emin olmak isterken, bu durum firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. Bu yöntemi bir dolandırıcılık olarak kullanan bazı firmalar sizden ön ödeme alarak ortalıktan kaybolabiliyor. Bu nedenle peşinatsız senetle araç almak isteyenler, araç alacakları firmaları önceden araştırarak senet yapmalıdır.

Resmi olmayan veya herhangi bir resmi işyeri olarak bulunmayan kişilerden ve firmalardan senetle araç alınmamalıdır. Yapılacak olan senetler incelenmeli ve sıkıntı yoksa gerekli adımlar atılmalıdır.

Boş olarak hazırlanmış senetlere kesinlikle imza atılmamalıdır. Peşinatsız senetle araç alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekildedir:

 • Boş senet imzalamamak
 • Senet tarihlerini kontrol etmek
 • Senet üzerinde değişiklik olup olmadığını kontrol etmek
 • Senedin yırtık olup olmadığına bakmak
 • Vade tarihleri ve tutarların hepsini kontrol etmek

Peşinatsız senetle araba satan galeriler

Vatandaşlar tarafından oldukça ilgi çeken yeni uygulama peşinatsız senetle araç sahibi olma firmaları da harekete geçirdi. Galeriler tarafından başlatılan uygulama, vatandaşlar tarafından beğenilmeye başlayınca birçok firma da bu uygulamayı devreye soktu. Bu şekilde araba satışına başlayan başlıca firmalar şu şekildedir:

 • Wowwo
 • Bir Arabam
 • FuzulEv
 • EminOto
 • EminEvim
 • BirEvim

Bu şirketlerden bazıları ön ödeme ve peşinat isteklerinde bulunabiliyor. Ayrıca Wowwo dışındaki firmalar elden taksit imkanını araç sahibi olmak isteyenlere veriyor. Wowwo ise ödemeleri senetli olarak gerçekleştiriyor.

Wowwo elden taksitle araba

Yeşil Holding tarafından kurulmuş olan Wowwo araç alış ve satış alanında yenilikçi bir firmadır. Senetli satışlar gerçekleştiren firma, bankalardan kredi çekmek istemeyenler için peşinatsız senetli araç satımı ile büyük ilgi görüyor.

Peşinatsız senetle araç imkanı sunan Wowwo, dileyen müşterilerine peşinat ile birlikte uygun faiz oranları ile araç satımı da gerçekleştiriyor. İntenet üzerinden başvurular alan Wowwo, ilgili numaralardan da araç sahibi olmak isteyenlere detaylı bilgiyi veriyor.

Wowwo güvenilir midir?

Wowwo hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler, Wowwo’nun resmi intenet sitesini ziyaret edip yorumları okuyabilmektedir. Ayrıca dileyenler Wowwo müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirerek gerekli konularda bilgi alabilmektedir.

BirArabam senetle araba

Peşinat aramaksızın senetle taksit imkanı sunarak müşterilerini araç sahibi yapan bir diğer firma ise BirArabam oldu. Wowwo’nun aksine taksitleri elden alan BirArabam, müşterileri ile anlaştıktan sonra ödemeleri teslim alıp ondan sonra aracı müşteriye veriyor. Wowwo kadar detaylı bilgisi bulunmayan BirArabam hakkında detaylı araştırmalar yapılarak araç sahibi olunmalıdır.

Peşinatsız senetle araba almak riskli midir?

Peşinat ödemeden senetle araba almak, kredi kullanmak istemeyenler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemin güvenli olup olmaması anlaşma yapılan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bu şekilde araç sahibi olmak isteyen kişiler, araçları almadan önce anlaşmakta oldukları firmaları iyi araştırarak ona göre senetleri imzalamalıdır.