Netflix korona virüs yardımında kamera arkası çalışanları unutmadı, 2500 TL yardım yapacak!

Netflix korona virüs yardımında kamera arkası çalışanları unutmadı, 2500 TL yardım yapacak!

Dünyanın en çok ilgi gören dijital medya platformu olan Netflix kapsamında çalışan kişilere yardımda bulunacağını açıkladı. Elde edilen bilgilere göre Netflix koronavirüs virüsü kapsamında yaptığı yardımlarda kamera arkası çalışanları unutmadı. Netflix her bir çalışanına 2500 TL yardım yapacak!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizdeki pek çok dizi ve filmin çekimleri geçici süreliğine durduruldu. Bu süreç içinde Netflix çalışanları da elbette sıkıntılar yaşadı. Bu sıkıntıların bir miktar olsun çözülebilmesi için Netflix çalışanlarına kişi başı 2500 TL’lik bir maddi yardımda bulunacağını açıkladı.

Netflix, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Sinem TV Sendikası, koroanvirüs salgını kapsamında olumsuz etkilenmiş olan sektör çalışanlarına destek olmak için çaba ortaya koydu. Netflix tarafından verilecek olan bu desteğin dağıtılması için bu iki kurum gönüllü oldular.

Kamera, Reji, Prodüksiyon, ışık, ses, sanat yönetimi, makyaj ve kostüm gibi farklı işleri yapan kamera arkası çalışanları için bir kere olacak şekilde 2500 TL verilecek. Başvurular 27 Mayıs tarihinden sonra alınmaya başlanacak. 14 gün süresince devam edecek olan başvuruların bitiminden 3 hafta ardından İKSV ve Sendika üyelerinden meydana getirilecek olan değerlendirme kurulu, kimlerin destekten faydalanacağını tespit edecekler.

Aşağıdaki kısımda konu hakkında daha ayrıntılı bilgilerin alınabileceği intenet adresi yer almaktadır.

sinematvsendikasi.org/covid-19/basvuru-rehberi/