Netflix en çok izlenen 10 belgesel film listesi

Netflix en çok izlenen 10 belgesel film listesi

Kullanıcı sayısını günden güne katlayan Netflix, orijinal yapımlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Film ve dizilerin yanı sıra platformda çok sayıda belgesel de yer alıyor. Sizler için bir solukta izleyebileceğiniz Netflix'in en beğenilen 10 belgesel film önerisini listeledik.

Son dönemin en popüler platformlarından biri olan Netflix dizi, film ve belgeselleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. İçerisinde platforma özel yerli ve yabancı içeriklerin yer aldığı platformda, belgeseller de oldukça ilgi görüyor. Sizler için Netflix’te en beğenilen 10 belgeseli listeledik.

Netflix en çok izlenen 10 belgesel film

- Gelibolu

-Chefs Table

- You vs. Wild

- Mars Jenerasyonu

- Hitler: Bir Kariyer

- Rise of Empires: Ottoman

- Cooked

- Jack Whitehall: Babamla Yolculuklar

- Nova: Rakamlarla Tahmin

Chef’s Table

Chef’s Table, Netflix'in ilk orijinal belgesidir. Yapımcılığını David Gelb’in yaptığı belgesel, Jiro Dreams of Sushi belgeselinin devamı olarak hazırlanmıştır. Belgeselde dünyanın farklı bölgelerindeki lezzetler tanıtılmaktadır.

Gelibolu

Gelibolu, 2005 yapımı bir Türk belgeselidir. Yönetmenliğini Tolga Önek’in yaptığı belgeselde 1915 Çanakkale Savaşı anlatılmaktadır. Belgeselde Türkler, İngiliz askerleri ve Anzaklar yer almaktadır.

You vs. Wild: Doğaya Karşı Mücadele

You vs. Wild: Doğaya Karşı Mücadele belgeseli, 2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlamıştır. Bear Grylls’in zorlu ortamlarda yaşam mücadelesini konu alan bir yapımdır.

Mars Jenerasyonu

Mars Jenerasyonu, 2017 yılından beri Netflix’te gösterimdedir. Belgeselde Micahel Banett’in Uzay Kampına astronot olmak için gelen gençlerin aldığı eğitimler detaylı şekilde işlenmiştir.

Hitler: Bir Kariyer

Adolf Hitler’in yaşam hikayesini konu edinen belgesel, Hitler’in çalkantılı yaşantısı ve dünyayı ele geçirmek için yaptığı planları anlatmaktadır.

Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman, Türk yapımıdır ve yönetmenliğini Emre Şahin yapmıştır. Netflix’in ilk Türk orijinal belgeseli olan yapım 6 bölümden oluşan yapım bir sezon olarak yayınlanmıştır.

Cooked

Belgesel, dünyada bulunan 4 elementten esinlenerek hazırlanmıştır. Mutfak belgeseli olan bu yapımda, pişirme teknikleri, kullanılan malzemelerin tarihçesi ve yeme içme alışkanlıklarını konu edinmektedir.

Jack Whitehall: Babamla Yolculuklar

Bu belgesel ünlü komedyen Jack Whitehall ve babasının eğlenceli yolculuğunu anlatmaktadır. 13 bölümden oluşan bu belgesel ile izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatmaktadır.

Nova: Rakamlarla Tahmin

Nova: Rakamlarla Tahmin belgeseli, olasılık bilimi ile algoritma ve istatistikleri anlatmaktadır. Makine öğrenimindeki gelişmeleri, hayatımıza giren ve bizlere kolaylık sağlayan makinelerle ilgili hazırlanan belgesel, birçok üyenin ilgini toplamayı başarmıştır.