Modüler Sigorta nedir? Modüler sigorta neleri kapsar? Modüler sigorta fiyatları

Modüler Sigorta nedir? Modüler sigorta neleri kapsar? Modüler sigorta fiyatları

Sigorta yaptırmak isteyenlerin en çok araştırdığı konu modüler sigorta oldu. Modüler sigortanın neleri kapsadığını merak eden kişiler, modüler sigorta hakkında daha detaylı bilgiler araştırmaya başladı.

Son zamanlarda insanlar tarafından en çok tercih edilen sigorta seçeneklerinden birisi de Modüler Sigorta oldu. Müşterilerin kendi fiyatını kendinin belirlediği opsiyon seçenekleri ile kolaylıklar sağlayan sigorta poliçesi, kolayca ulaşılabilmektedir.

Neden modüler sigorta?

Tüm bütçe ve ihtiyaçlara uygun olarak hazırlanan modüler sigorta, kasko ürünleri ve teminat seçenekleri ile müşterilerine ekstra indirim sağlamaktadır.

Rahat bir seçenek yelpazesi olan modüler sigortalardan birisi olan modüler kasko, müşteriler tarafından kapsam seçeneklerinin belirlenmesi imkanını sağlıyor. Hazırlanan kaskoda ihtiyacın dışında bulunan teminatlar için ise müşterilerden ekstra ücret talep edilmiyor.

Bu anlamda bakıldığında modüler kasko yaptıran müşteriler, tüm kasko seçeneklerini kendilerinin belirlemesinin aynı sıra indirim seçeneklerini de kendileri seçiyor. Bu seçenekler modüler sigortanın birçok alanda en çok tercih edilen sigorta poliçesi olmasını sağlıyor.

Modüler sigorta neleri kapsar?

Poliçeyi kişiselleştirme imkanı sunan modüler sigorta, müşterilerin risk güvencesi sunarken, ek paket ve güvence seçenekleri ile geniş bir poliçe müşterilerine sunmaktadır. Modüler sigortada kasko yaptıran bir müşteri dilerse bu kaskosunun yanına hırsızlık, doğal afet ve ikame araç paketi gibi birçok sigorta poliçesini de ekletebiliyor.

Aynı şekilde iş yeri sigortası yaptıran müşteriler, bu temel paketin yanı sıra sorumluluk paketi, elektronik cihaz paketi ve deprem paketi gibi paketleri de temel paketlerinin yanında alabiliyor.

Nasıl satın alınır?

Modüler sigortaya ulaşmak isteyen müşteriler, sigorta acentelerine, web sitesine veya çağrı merkezlerine ulaşarak kişiselleştirilebilen sigorta paketlerini oluşturabilirler.

Kasko primi nasıl hesaplanır?

Modüler ürünler alan müşterilerin kasko primi, aldıkları araç, sağlık gibi ek poliçe teminatlarına göre hesaplanmaktadır. Bu teminatlar neticesinde değerlendirilen poliçeye indirimlerde aynı şekilde belirlenmektedir.