Kredi kartlarının aidatlarının geri ödenmesi için mahkeme emsal karar verdi.! Paranızı geri alabilirsiniz.! E-Devlet'ten başvurun

Kredi kartlarının aidatlarının geri ödenmesi için mahkeme emsal karar verdi.! Paranızı geri alabilirsiniz.! E-Devlet'ten başvurun

Kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren haber! Kredi kartlarının aidatlarının geri ödenmesi hususunda mahkeme kararını verdi.

Kredi kartı sahiplerini ilgilendiren haber geldi! Mahkeme emsal kararını verdi. Kredi kartlarının aidatlarının geri ödenmesi hususunda verilen karar ile artık bankalar kredi kartı aidatı almayacak alınan aidat ücretleri iade edilecek.

Anadolu 3. Tüketici Mahkemesi, bankalar tarafından çekilen yıllık kullanım ücreti için yeni emsal kararını verdi. Artık bankalar hem kredi kartı aidatı alamayacak hem de aidat aldıkları kişilerin kredi kartı aidatı geri alma başvurusunu yapmaları halinde alınan aidatlar geri ödenecek.

Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu konu ile ilgili açıklama yaparak mahkemenin kart aidat almasının Tüketiciyi Koruma Kanunu’nun ruhuna aykırı olduğuna karar verdiğini ifade etti. Ağaoğlu, BDDK yönetmeliğinde de yer alan kredi kartı aidatı alınabileceğine dair maddenin bu karar ile beraber tüketiciler açısından bağlayıcı bir karar olmaktan çıktığını dile getirdi. Kredi kartı aidatını veren kişilerin, bu kararı emsal göstererek Tüketici Hakem Heyetlerine başvurarak paralarını geri alabileceklerini söyleyen Aydın Ağaoğlu, bankanın tüketiciye aidatı olmayan kart sunacağını ve bunun yanında da aidatlı kart kullandırmak için tüketici ile anlaşabileceğini söyledi.