Kredi kartı taksit ve borç erteleme işlemi nasıl yapılır? Bankaların kart borcu erteleme işlemleri

Kredi kartı taksit ve borç erteleme işlemi nasıl yapılır? Bankaların kart borcu erteleme işlemleri

Bankalar kredi kartı borcu olan müşterilerine kredi kartı borcu ödeme gibi bir fırsat sunmaktadır. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız kredi kartı erteleme işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedir.

Birçok banka kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan müşterilerinin borçlarını kolay bir şekilde ödeyebilmeleri için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatların en önemlisi ise kredi kartı borcunu ertelemedir. Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Vatandaşlarımız birçok ödemesini kredi kartları üzerinden yapmaktadır. Bu yüzden kredi kartlarına çok yük binmektedir. Nakit avanslar, otomatik ödeme talimatları ve normal alışverişlerde kullanılan kredi kartları, sonrasında ödeme zorluklarını da beraberinde getirmektedir. Bankalar kredi kartı borcu olan müşterilerine kredi kartı borcu ödeme gibi bir fırsat sunmaktadır. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız kredi kartı erteleme işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedir.

Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemi

Birçok banka, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan müşterileri için kredi kartı borcu erteleme işlemi fırsatını sunar. Kredi kartı borcu erteleme işlemini sadece banka şubelerine giderek değil, intenet bankacılığı üzerinden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız kredi kartı erteleme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor.

Eğer kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, kredi ekstreniz her ay aynı miktarlarda geliyorsa ve birkaç ay boyunca normal ekstrelerinizden fazla ekstre kullanıyorsanız banka yetkilileri sizi aramaktadır. Bu yetkililer kredi kartı borcu erteleme işlemini size anlatarak bir fırsat sunmaktadır. Ancak unutmayınız ki kredi kartı borcu erteleme işlemi bedava değildir. Bankalar ek faiz oranlarıyla kredi kartı borcunuzu erteleme işlemi yaparlar.

  • Müşteri hizmetleri üzerinden ya da intenet bankacılığı üzerinden kredi kartı borcu erteleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Kredi notunuza bakmadan sizin kredi kartı borcunuz ertelenebilir.
  • Normal faiz oranlarının dışında biraz daha yüksek faiz oranları uygulanarak kredi kartı borcunuz ertelenmektedir.

Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzu ertelemek istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetleri üzerinden, intenet bankacılığı ve şubeler üzerinden yapabilirsiniz. Bankanıza ve kart modeline göre kredi kartı borçlarınızı 1 ila 9 ay arasında bir süreyle erteleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Erteleme Faizleri

Unutmayınız ki kredi kartı borcu erteleme işlemi bedava değildir. Bankalar ek faiz oranlarıyla kredi kartı borcunuzu erteleme işlemi yaparlar. Bankalar bu faizler sayesinde ciddi bir gelir elde ederler. Bu yüzden size kredi kartınızın borcunuzu erteleme işlemini önermektedirler. Her kredi kartı borcu erteleme işleminin farklı faiz oranları vardır. Kartınızın modeli, markası, özellikleri gibi konular borç erteleme işlemindeki faiz oranlarının belirlenmesinde etkilidir. Bu açıdan en sağlıklı bilgiyi bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Geciken Kredi Kartı Borcu Ertelenir mi?

Bu konuyla alakalı net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Burada en önemli unsur kredi kartınızın borcunu uzun süre ödemediğiniz takdirde sicilinizin bozulması olacaktır. Siciliniz bozulmamış ise bankanız sizin kredi kartı borcunuzu erteleyebilir. Kredi kartı borcu ertelemenin yanında borcunuzu yapılandırma imkanınız da vardır.