Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum  diyenler için bankaların 60 ay vadeli borç transferi ve borç kapatma kredisi kampanyaları

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenler için bankaların 60 ay vadeli borç transferi ve borç kapatma kredisi kampanyaları

Kredi kartı borcunu ve kredilerini ödeyemeyen vatandaşlar için devreye alınan Borç Kapatma kredileri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Vatandaşlar, Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenler için 60 ay vadeli borç transferi ve borç kapatma kredileri? başlıklı haberleri merak etmektedir.

Pandemi süreci başta olmak üzere pek çok kişinin bu dönemlerde kredi kartı borçları bulunmaktadır. İşten çıkma veya maaş düşmesi nedeni ile sıkıntı yaşayan pek çok vatandaş borçlarını ödeyemedikleri için diğer bankalar tarafından verilen borç kapatma kredilerini ve kampanyalarını araştırmaya başladı.

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum  diyenler için bankaların 60 ay vadeli borç transferi ve borç kapatma kredisi kampanyaları

2020-2021 yılında BBDK tarafından alınan kararlar neticesinde tüketiciler için transfer işlemleri ve 60 ay yapılandırma ile borçlarını ödemeleri için krediler verilmektedir. Bankalar tarafından 100.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi verilebilmektedir.

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir?

⦁ Akbank

⦁ QNB Finansbank

⦁ Ziraat Bankası

⦁ Şekerbank

⦁ Vakıfbank

⦁ Denizbank

Borç kapatma kredisi nedir?

Borç kapatma kredileri başka bankalarda bulunan kredi kartı ve kredi borçlarını seçilen bankalara taşıyarak ana bankaya olan borcu krediler ile kapatmayı esas almaktadır. Bu bankalar tüketicilerin hesaplarını kendi bankalarına taşıyarak yapılandırma yaparlar.

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum  diyenler için bankaların 60 ay vadeli borç transferi ve borç kapatma kredisi kampanyaları

Borç transferini kapsayan işlemler nelerdir?

⦁ Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri

⦁ Farklı bankalardaki kredi kartı borçları

⦁ Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler nelerdir?

⦁ Başka bankalara ait mevduat hesabınızda bulunan Ek Kartların borçları kapatılmaz,

⦁ Farklı bankalara ait konut kredileri transfer işlemleri yapılamaz.

Borç kapatma transfer kredisinin koşulları nelerdir?

Farklı bankalardan alınan kredileri yeni alınan kararlar ile birlikte tek bankada toplayabilirsiniz. Daha öncesinde 48 ay vadeler ile 2020 yılında bu işlemler yapılabiliyordu. Yapılan yeni açıklamalar ile birlikte 60 aya varan vadeler ile %1.16 veya daha düşük(daha yüksekte olabilir) yapılandırma yapılırken işlemin yapıldığı anda kullanılan faiz oranları gerçeli olacaktır. Tüm bunlar değişiklik gösterebilse bile tek değişmeyecek olan durum borç kapatma kredisini almak isteyen kişinin Findeks kredi notudur.

Diğer bankalardan borç kapatma kredisi almadan önce yapılması gereken en önemli durum kredi notunun hesaplanmasıdır. Kredi notu hesaplandıktan sonra eğer not risksiz alanda ise her türlü kredi başvurusu ile borcunuzu kapatabilirsiniz.

Borç kapatma kredisini kimler alabilir?

Farklı bankalarda bulunan borçları tek bankada toplamak mümkün olsa da bu işlemler sadece banka şubesine giderek mümkün olabilmektedir. İntenet bankacılığı veya cep bankacılığından hala mümkün olmasa da konu ile ilgili çalışmaların devam ettiği aktarılmıştır. Yapılan başvurular sonrasında diğer bankalara ait borçlar görünecektir. Daha sonrasında eğer gerekli şartlar sağlanıyorsa sizinde onayınızla ana bankaya olan borç EFT yolu ile ödenir. Sizinde bu durumda borcunuzun bulunduğu bankayı arayarak bilgi vermeniz gerekir. Aksi halde EFT yapılan tutar askıda kalır.

AKBANK borç kapatma kredisi

Akbank diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmak için borç kapatma kredisi veren bankalar arasındadır. 12 ay vade ile kredi veren Akbank daha sonrasında kredi yapılandırması olanağı da sunmaktadır. Banka 2020 yılı için 200-20.000 TL arasında kredi desteği sağlayarak en az 8 en fazla 12 ay vade seçeneği sunmaktadır. Başvurular ise Akbank Direkt uygulaması ve şubeler üzerinden gerçekleştirilebilir. Öte yandan,

⦁ AKBANK Temmuz faiz oranı 36 aya %1.45 diğer aylara %1.47 tir. 5.000 TL 12 taksit miktarı 465 TL olup toplamda geri ödeme miktarı 5.583 liradır.

⦁ 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı 930 TL lira, toplam ödenecek tutar 11.166 TL dır.

⦁ 15.000 lira geri ödeme miktarı 1.395 TL 12 ay vade sonrasında toplam miktar 16.750 TL lira olacaktır.

⦁ 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın 12 aylık taksit miktarı 1.861 TL toplam miktar 22.333 TL olacaktır.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi

Ziraat Bankası da özel veya kamu bankalarına olan borçları kendi himayesi altına alarak borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Düşük faiz imkanları sunan Ziraat Bankası diğer bankalarda biriken tüm borçları 60 ay vade ile borç kapatma kredisi vermektedir.

⦁ Ziraat Bankası borç kapatma başvuruları sadece şubeler üzerinden gerçekleşebilmektedir.

⦁ Başvuru işlemleri için şartlar ve gerekli belgeler sizden istenir.

Gerekli belgeler ise,

⦁ Kredi notunun riskli bölgede olmaması,

⦁ Çekilecek kredinin diğer bankalarda olan borçların tamamını ödeyecek seviyede olması gerekir.

⦁ Gelir belgesi veya maaş yazısı gerekir.

⦁ Kimlik veya ehliyet belgesi gerekir.

⦁ Ödenmiş herhangi bir fatura öneği gerekir.

Başvuru yapıldıktan sonra eğer depertman tarafından onay verilirse gerekli işlemler yapılır.

Ziraat Bankası önek ödeme tablosu

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Tablosu
Miktar60 Ay Taksit ÖdemesiToplam Geri Ödeme
20.000 TL466 TL27.991 TL
30.000 TL699 TL41.987 TL
40.000 TL933 TL55.983 TL
50.000 TL1.166 TL69.979 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.