KOSGEB kredisi hangi bankalardan alınır? KOSGEB kredisinin şartları nelerdir?

KOSGEB kredisi hangi bankalardan alınır? KOSGEB kredisinin şartları nelerdir?

KOSGEB kredisi alınabilecek bankalar, KOSGEB'in krediden yararlanmak isteyen bireyler için belirlediği koşullar, KOSGEB destek kredisinin faiz oranları okuyucular tarafından merak ediliyor.

Öncelikle KOSGEB destek kredisi alabilmek için belirli kurslarda derslerin alınması gerekmektedir ve 2020 yılı için başvurular başlamıştır. KOSGEB kredisi ancak verilecek olan eğitimin başarılı bir şekilde sonuçlanması ile alınabilir, eğitimin ardından KOSGEB yetkililerine projenin açıklaması ve tanıtımı yapılmalıdır. Tüm işlemler tamamlandık sonra ise bankalara müracaat ederek kredi isteğinde bulunulabilir. Bankalar ise: Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, DenizBank, Yapı Kredi, VakıfBank, Halkbank, QNB Finans, İş Bankası olmaktadır. Bu bankaların dışında herhangi bir banka firması KOSGEB kredisi vermez.

KOSGEB Kredisi İçin Belirlenen Özellikler:

KOSGEB kredisi için öncelikle bankalar ve KOSGEB tarafından belirlenmiş olan özelliklere uyulması gerekmekte aksi taktirde belirli özellikleri bulundurmayan kişinin kredi alamaması dışında KOSGEB kurslarına da kayıt yaptıramaması mümkün. Bulunması gereken özellikler ise:

*Bireyin T.C uyruklu olması,

*18 yaşında veya üstünde kendi mesuliyetini alabilecek biri olması,

*Bireyin KOSGEB eğitim programlarına katılması ve başarılı bir sonuç elde etmesi,

*Projeleri hakkında tüm detayları içerecek bir şekilde açıklama ve tanıtım yapılması gerekmekte.

Tüm özellikler yerine getirildiği ve KOSGEB’ in projeyi onaylaması taktirinde iş birliği içinde olan bankalara gidilip KOSGEB kredisi için başvuruda bulunulabilir. Verilen en yüksek kredi miktarı ise 150.000 Türk Lirasıdır. Verilecek olan kredinin faiz oranını bulunmamaktadır.