Kamu bankalarından Sosyal hayat destek paketi ile 0,64 faiz oranlı konut kredisi kampanyası

Kamu bankalarından Sosyal hayat destek paketi ile 0,64 faiz oranlı konut kredisi kampanyası

Kamu bankaları normalleşme sürecinin başlamasıyla yeni kredi paketlerini müşterilerine sunmaya başladı. Kamu bankalarından %0,64 faiz oranı ile konut kredisi kampanyası ortaya kondu. Müşteriler şimdiden kampanyalara büyük ilgi gösterdi…

Kamu bankaları normalleşme süreci içinde girilen bugünlerde müşterilerin daha da rahatlaması için yeni paketleri açıkladı. 4 yeni paket ile müşterilere yeni olanaklar sunan kamu bankalarında %0,64 faiz oranı ile konut kredisi verilebiliyor. İkinci el konutların satın alımında çekilebilecek kredide ise %0,74 faiz oranı sunuluyor. Ayrıca sıfır araçlar için %0,49 faizli ve ikinci el araçlar için ise %0,82 faizli kredi olanakları sunuluyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

Konut kredisi kampanyalarından daha geniş kitlelerin faydalanabilmesi için her bir müşteri için sunulacak olan kredi miktarında kısıtlamaya gidileceği belirtildi. Bu bağlamda Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak olan kredi kullanımları en çok 750.000 TL olabilecektir. Diğer şehirlerde ise bu sınırlama 500.000 TL olmaktadır. Kredi kullanımlarında uygulanacak olan öz kaynak oranı ise %10’dan başlayacaktır. Konut kredileri aşağıdaki gibi alınabilecektir.

  • Birinci el sıfır konutlar için; azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık % 0,64 faiz oranında finansman imkanı sunulmaktadır.
  • İkinci el konutlar için de azami olarak 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık % 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır.

Taşıt Kredisi Destek Paketi Faiz Oranı Ne Kadar?

Yerli üretim yapmakta olan anlaşma firmalardan sıfır binek ya da ticari araç satın alımlarında aylık faiz oranı %0,49ve %0,69 olarak sunulmuştur. İkinci el binek ya da ticari araç satın almak isteyenler için ise %0,82 faiz oranı sunulmaktadır. Azami 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli 2. El binek ve ticari araçlar için limit 150.000 TL’dir. Bu araçların yaşı en çok 7 olmalıdır.

Sosyal Hayat Destek Paketi Faiz Oranları

Bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için çekecekleri krediler kapsamında yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılarak kredi verilecektir. En az 3.000 TL en çok 30.000 TL krediler 6 ay ödemesiz en çok 60 ay vade ile aylık %0,55 faiz oranı ile kredi sunulacaktır. Bireysel müşterilerin anlaşmalı firmalar dışından satın alacağı ihtiyaçları için ise en az 3.000 TL en çok 30.000 TL krediler 6 ay ödemesiz en çok 60 ay vade ile aylık %0,82 faiz oranı ile kredi sunulacaktır. Sosyal Hayat Destek Paketi kapsamında verilecek olan krediler için 5 Haziran’dan itibaren başvurulabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.