Kafe dekorasyon örnekleri ve trend dekorasyon maliyetleri

Kafe dekorasyon örnekleri ve trend dekorasyon maliyetleri

Cafe dekorasyon örnekler ve maliyetleri (trend alternatifler), cafe açmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Birçok dekorasyon tarzı bulunuyor. Cafe açmak isteyenler bu işin karlı bir iş olup olmadığını ve ne tarz bir kafe açmanın mantıklı olacağını araştırıyor.

Kafe Dekorasyon Önekleri ve Maliyetleri

Gelir getiren ve en işlek sektörlerden biri kafe işletmeciliğidir. Ancak kafe açmak için alınacak önemli kararlar bulunmaktadır. Bu kararların başında konsept gelmektedir. Konseptinize göre dekorasyon işlemleri başlatılır ve kafenize özel aksesuarlar, malzemeler, tasarımlar yapılmalıdır. Bunları bir firma tutarak yapmanız da mümkün. Kafeler günümüzde çok fazla yerde var bu yüzden farklı bir tasarım yapmanız iyi olacaktır.

Kafe Dekorasyon Önekleri

Sanatsal Kafeler

Sanatsal kafeler daha çok entel grupların tercih ettiği mekanlardır. Bu tarz kafelerde genellikle kitaplar, plaklar gibi eski günleri anımsatan sanatsal aksesuarlar yer almaktadır. İnsanların birçoğu kitap okumak için bu kafelere gelmektedir. Sesiz ve sakin mekanlardır.

Mekan genellikle ahşap tonlarında olmaktadır. Doğal ve otantik bir mekan dekore edilir. Duvarlarda tablolar daha sanatsal ve soluk renklerde olmaktadır. İnsanı sakinleştiren bir tasarım elde edilmeye çalışılır. Sessizliği ve kitap okumayı sevenlerin tercih ettiği mekanlardır.

Bahçeli Kafeler

Masrafsız bir dekorasyon için tercih edilen kafe türlerinden biri bahçeli kafelerdir. İnsanlar bahçe ortamını özlediği için bu tarz kafelere gitmeyi sevmektedir. Apartmanlar çoğaldığı için insanlar bahçeli yerlerde oturmayı tercih etmektedir.

Bahçeli kafelere genellikle çocuk parkları da konmaktadır. Bahçeli kafelerde genellikle doğal bir dekorasyon kullanılır. Daha rahat koltuklar tercih edilmektedir. Bazı kafeler üst kısmını açılıp kapanabilir yapmakta ve kışın sıkıntı olmamasını sağlamaktadır.

Rahat Kafeler

Tercih edilen kafelerden biri de rahat dekore edilmiş kafelerdir. Uzun sohbetler edebileceğiniz ve arkadaş grubunuz ile rahatça oturabileceğiniz kafeler rahat kafelerdir. Bu kafelerin dekorasyonu genellikle büyük masalardan oluşmaktadır.

Duvar kağıtları ve masa ile koltukları evinizi anımsatan bu kafeler genç arkadaşların sıkça gittiği kafelerdir. Ortam sıcak olmaktadır ve kendinizi evinizde hissedebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Koltuk kullanımı oldukça fazladır ve rahat etmek isteyenler bu kafelere gitmektedir.

Bar Tipi Kafeler

Mekanı küçük olanlar genellikle bar tipi kafeler şeklinde dekore etmeyi tercih ediyor. Bar sandalyeleri ile yerden tasarruf sağlanabiliyor. Uzun tezgah ve bar sandalyeleri ile birlikte güzel bir ortam oluşturulabiliyor ve uzun sohbetlerin vazgeçilmez mekanı olabiliyor.

Gençlerin çok olduğu ve özellikle tatil mekanlarında bu tarz kafeler fazladır. Ayrıca bu tarz kafelerde canlı müziklerde yapılmaktadır. Alkol tüketen ve canlı müzik sevenlerin sıkça gittiği mekanlar bar tipi kafelerdir.

Yöresel Kafeler

Özellikle kahvaltı sevenlerin gittiği kafe türü yöresel kafelerdir. Yöresel kafelerde, yöresel kahvaltılıklar, börekler çeşit çeşit yiyecekler yer almaktadır. Damak tadına düşkün olanlar ve yöresel yiyecekleri sevenlerin özellikle kahvaltı tercih edenlerin gittiği mekanlardır. Yöresel ürünlerin yer aldığı bu kafelerin dekorasyonunda da yöresel motifler kullanılmaktadır.

Masa ve sandalyeler genellikle sedir olmaktadır. Masalar da otantik ve ahşap şeklinde olur ve yöresel bir hava katar. Yöresel kafe açmak riskli bir iştir. Gerçekten yöresel yiyeceklerden iyi anlamanız gerekmektedir.

Endüstriyel Dekorasyona Sahip Kafeler

Bu tarz kafeler biraz soğuk gelebilir. Duvarlarda duvar kağıdı olmaz. Kiremit, taş ve beton tercih edilmektedir ve hatta tesisat boruları gözükmektedir. Bu soğuk tarz mekana farklı bir hava katmaktadır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen kafelerden biri endüstriyel dekorasyona sahip kafeler oldu. Doğal bir tasarımı olduğu ve boruları bile gösterdiği için beğenilmektedir. Aydınlatma içinde farklı tasarımda lambalar kullanıyordu.

Maskülen Kafeler

Erkeksi tarzda dekore edilmiş kafelere denmektedir. Genellikle siyah renk kullanılmaktadır. Her şey siyah ve tonları kullanılarak dekore edilmiş ve sert bir tarz oluşturulmuştur.

Şemsiye Dekorasyonlu Kafeler

Renkli şemsiyelerle dekore edilen kafeler son zamanlarda büyük ilgi görmüştür ve bu tarz kafeler giderek artmıştır. Rengarenk görüntüsü ile beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

Klasik Kafeler

Klasik sevenlerin tercih ettiği kafelerdir. Eskitme tarzı eşyalarla dekore edilir ve her şey soluk renge sahiptir. Rengarenk bir görüntüsü yoktur. İş yerlerinin bol olduğu yerde bulunur. Lüks semtlerde de tercih edilen kafeler arasında yer almaktadır. Renksiz gözükse de rahatlatıcı bir havası vardır. Klasik düşkünü insanlar bu kafelere gitmeyi tercih etmektedir.

Kafe Açmak Karlı Olur Mu?

Günümüzde salgın nedeniyle kafe açma fikri pek akıllıca olmaz. Ancak durum düzelirse ve salgın biterse insanlar sevdikleriyle, arkadaşlarıyla kafelerde buluşacaktır. Bu nedenle yine kafe açmak karlı bir iş olacaktır. İnsanlar salgın öncesinde kafelerde buluşuyor ve bol bol fotoğraf payalşıyordu. Hatta fotoğraf paylaşmak için kafelere gidenler bile vardı. Günümüzde salgın nedeniyle kafeler kapatıldı ve birçoğu normalleşme sürecine geçilmiş olsa bile açılmadı. Kafe açmak şu anda karlı bir iş olmasa da durum düzeldiğinde yine en karlı işlerden biri olacaktır.