İstanbul’da Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

Vatandaşlarımız kolay araba alabilmenin yöntemlerini arıyor. İstanbul'da peşinatsız senetle araba satışı yapan yerler belli oldu. Genel olarak internet firmaları senetle araç satmaktadır. Sahibinden.com gibi internet siteleri senetle araç alımı yapmaktadır. Bunlarla birlikte İstanbul Otomobil Çarşısı İstanbul Oto Center ve İstoç Oto Center gibi yerler de vardır. İşte İstanbul'da peşinatsız senetle araç satan yerler.

PEŞİNATSIZ TAKSİTLE ARABA SATIŞI

Araba almak için yeterli nakiti olmayan vatandaşlar peşinat ödemeden araç sahibi olmak istemektedir. Bunun için de senet imzalamak gerekmektedir. Ancak senet imzaladığınızda bir ödeme yapmazsanız sonrasında sizden alınacak faiz oranı artmaktadır. Size tavsiyemiz en azından az da olsa bir miktar ödeme yaparsanız sizin için iyi olacaktır. Diğer uygulamalardan farklı olarak senetli araç alımlarında, peşinatın verilip verilmeyeceğine, peşinat miktarına ve peşinat verilme ile araç teslimi zamanlarına aracın alıcısı ile galerici karar vermektedir. Bu yüzden ön ödeme yapmanız iyi olacaktır.

Çoğu senetle araç alımlarında olduğu gibi hemen hemen hepsinde senedin tümünü tahsil etme isteği ortaya çıkmaktadır. Söz senettir sözüyle hareket edilen bu uygulamada eğer senedinizi geciktirirseniz galerici sizi mahkemeye vererek senette belirtilen miktarı alacaktır. Bu yüzden borcunuzu vadelere bölmelisiniz. Borcunuzu ödedikçe senetleri yırtıp atabilirsiniz.

İSTANBUL'DA SENETLE ARAÇ SATIŞI YAPAN YERLER

Senetle araç satışı yapan yerler genellikle oto centerlardır. İstanbul Oto Center bu yerlerden biridir. Senet karşılığı araç satışı yapan yerler bankalardan daha fazla faiz oranı koymaktadır. Öneğin, 50.000 TL karşılığında aldığınız bir araç senetle birlikte 80.000 TL olmaktadır. Bu durumun tefecilikle ilgisi yoktur.

Senetli satışlarda vadeyi 48 aya kadar uzatabilirsiniz. Vade uzatıkça faiz oranı da artmaktadır. Vadenizi az yaparsanız ödeyeceğiniz miktar da azalır.

SENETLE OTOBÜS NASIL ALINIR?

Senetle otobüs almak mümkündür. Bu işler karşılıklı güvene dayanmaktadır. Eğer bir seneti bile geçirirseniz fiyatlar fahiş derecede yükselebilir. Bu yüzden senetle araç alırsanız ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız taktirde bir sorun çıkmayacaktır.

İSTANBUL'DA SENETLE SATIŞ YAPAN FİRMALAR

Genel olarak intenet firmalarının senetle satış yaptığı bilinmektedir. Öneğin Wowwo adlı şirket tüm Türkiye geneline senetle araş satışı yapmaktadır. Ancak İstanbul Atatürk Sanayi Sitesi daha küçük ölçeklidir.

Eğer araç taksi veya taksi plakası alacak olursanız bunun için İstanbul Kale Center'a gitmeniz daha uygun olacaktır. Binek araç ve otomabiller için İstanbul Sanayi Sitesi'ne gitmek daha doğru olacaktır.

Diğer firmalara bakacak olursak İstanbul'da Zeytinbunu, Ümraniye ve Pendik ilçelerinde senetle araç satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda Bağcılar, İsto. ve Kale Oto Center da ev sahipliği yapmaktadır.

İSTANBUL ATATÜRK SANAYİ SİTESİ

Bu sitede oldukça fazla senetle araç satışı yapılmaktadır. Burada araçların tamir ve bakımları da yapılmaktadır. Burada birçok galeri mevcuttur. Birbirinden farklı araçları görüp fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Hurda araçların tamiri yedek parçası da burada yapılmaktadır. Burada yedek parçası en zor bulunan araçların en eski modellerinin bile yedek parçalarını bulabilmeniz mümkündür. Buradaki araç çeşitliliği sayesinde hem modelleri hem de fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Burada genellikle yüksek faizli uzun vadeli senetle araç satışı yapılmaktadır.

PEŞİNATSIZ SENET TAKSİTLE ARAÇ ALIMI ŞARTLARI

Peşinat ödemeden senetle ve taksitle araç almak için bazı şartlar vardır. Bu şartlar;

 • Kredi siciliniz temiz olmalıdır.
 • Kredi notunuz yüksek olmalıdır.
 • Gerektiğinde, taksitleri ödeyememe durumuna karşın kredi çekebilecek durumda olunmalıdır.
 • Kredi notunun düşük olması durumunda kasko değerinin %30’u kadar peşinat talep edilir. Peşinat ödemesi tüm araç değerinden çıkarılır ve kalan tutar 48 aya bölünür.
 • El araç alımlarında araç alıcısı, aracı istediği ekspertize baktırma hakkına sahiptir.
 • Satın alınan aracın 7 gün ve 1.000 km’e kadar iadesi gerçekleşebilir.

PEŞİNATSIZ ARAÇ ALMAK İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Senetle peşinatsız bir şekilde araç almak istiyorsanız şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir;

 • Aracın alımı için konuşulan firmanın güvenilirliği araştırılmalıdır
 • Sıfır araçlar da dahil olmak üzere ekspertize götürme işlemi yapılmalıdır.
 • Senet alışverişlerinde banka yolu kullanılmalıdır.
 • Araç alınmak istenen firmanın tüketici kanunlarına uygunluğu adına herhangi bir sözleşme imzalayıp imzalamadığını öğrenin.
 • Araca ait fatura tutarının tam gösterildiğine dikkat edin. Bazı durumlarda faturalarda hata meydana gelebilmektedir.
 • Araçların piyasa değeri hakkında bilgi sahibi olan bir yakınınız ile senetle araç alımını gerçekleştirin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.