İŞKUR ev hanımlarına günlük 80 TL ödeyecek!

İŞKUR ev hanımlarına günlük 80 TL ödeyecek!

İŞKUR, ev hanımlarına yönelik uygulamaya geçirdiği proje ile günlük 80 TL maaş veriyor. Uygulama ile ev hanımları toplam 7200 TL ödeme alabilecek.

Ülkemizde koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren devlet ve İŞKUR vatandaşlara birçok yoldan yardım sunuyor. Bu süreçte İŞKUR tarafından çalışmayan annelere günlük 80 TL maaş fırsatı devreye girdi. İŞKUR’un bu yardımından faydalanabilmek için vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

İŞKUR ev hanımlarına 80 TL maaş için başvuru şartları neler?

İŞKUR’un ev hanımlarına sunmuş olduğu bu ayrıcalık ile çalışmayan anneler 80 TL maaş alabilecekler. Bunun için gerekli olan ilk şart, ev hanımlarının daha önceden İŞKUR’a kayıtlı olması gerekiyor. Aynı zamanda emeklilik primi ödenmemiş ya da son üç ay içerisinde sigortalı bir işte çalışmamış olmalıdır. Bu şartları karşılamadan başvuru yapan vatandaşların başvuruları kabul edilmeyerek geçersiz sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan anneler için İŞKUR tarafından günlük 80 TL ödeme yapılacaktır. Bu da bir ay içerisinde toplam 2400 TL ücrete tekabül ediyor. Yalnızca 3 ay verilecek bu yardım ile ev hanımları toplamda 7200 TL ödeme almış olacaklar. Günlük 80 TL maaş uygulaması şu anda 81 ilde uygulanmaktadır.