İş, Ziraat, Garanti, Vakıfbank ve Akbank kredi ve kredi kartı borçlarınızı faizsiz erteleyin!

İş, Ziraat, Garanti, Vakıfbank ve Akbank kredi ve kredi kartı borçlarınızı faizsiz erteleyin!

Covid-19 pandemisinden dolayı ekonomik sorunlar yaşayan vatandaşlarımıza bankalardan müjdeli haberler ardı ardına geliyor. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Akbank 20 bin TL borcu olan vatandaşlarımıza faizsiz borç erteleme imkanı tanıyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinden dolayı ülkemizdeki vatandaşlarımız ekonomik sorunlar yaşıyor. Vatandaşlarımız bir nebze olsun rahatlatmak için bankalardan müjdeli haberler ardı ardına geliyor. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Akbank 20 bin TL borcu olan vatandaşlarımıza faizsiz borç erteleme imkanı tanıyor. Bu avantajlı teklifler sayesinde vatandaşlarımızın en az zararla pandemi sürecini atlatmaları bekleniyor.

İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Akbank 20 bin TL borcu olan vatandaşlarımıza faizsiz borç erteleme imkanı sunuyor. Bankalardan yapılan müjdeli açıklamalardan sonra birçok vatandaşımızın bu fırsatlardan yararlanmaları bekleniyor. Bu zorlu süreçte birçok banka müşterilerini rahatlatmak adına birçok destek paketi sunuyor. Bu açıdan vatandaşlarımıza düşük faizle kredi imkanı tanıyan bankaları sizler için sıraladık.

Koronavirüs ülkemizin ekonomisini de maalesef olumsuz etkiledi. Bu süreçte birçok işletme kepenk kapatırken, birçok işçi de işten çıkarıldı. Bankalar bu süreçte elini taşın altına koydu ve Cumhuriyet tarihinde görülmemiş en düşük faiz oranlarını vatandaşların hizmetine sundu. Bankaların destek paketleri sayesinde birçok işletme ve vatandaşlarımız bu zorlu süreci bir nebze olsun rahatlayarak geçirdi. Devletimiz pandemi süreciyle ekonomik mücadele kapsamında 100 milyar TL gibi bir destek paketini hayata geçirdi. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Akbank gibi bankalar da 20 bin TL borcu olan vatandaşlarımıza faizsiz borç erteleme imkanı sunuyor.

Vakıfbank Kredi Erteleme

Bu süreçte kamu bankaları önemli fırsatları kullanıma sundu. Vakıfbank ise vatandaşlarımıza birçok destek paketi kullandırdı. Vakıfbank üzerinden kredi vadesini erteleme imkanına sahip olabilirsiniz. Banka tarafından yapılan açıklamalara göre;

  • 31 Haziran 2020 devre sonu faizleriyle beraber 30 Haziran 2020 tarihinde kadar olan tüm kredi taksitlerinde esneklik sağlanacak.
  • İşletmelerdeki istihdam durumlarının olumsuz etkilenmemesi adına 3 ay boyunca tüm maaş giderleri için uzun vadeli kredi imkanı tanındı.
  • Turizm sektörü için 12 aylık geri ödemesiz kredi imkanı tanınacak.
  • Şirketlere nakit limit artırımı sağlanacak ve 3 ay geri ödeme ertelemesi yapılacak. Ayrıca 12 aylık bir taksit ödeme imkanı olacak.

Halkbank Destekleri

Kamu bankalarından biri olan Halkbank da bu süreçte vatandaşlarımızı rahatlatacak adımlar attı. Banka tarafından yapılan açıklamalara göre ‘’31 Mart 2020 tarihinden itibaren Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan 3 aylık süreçte ödemeler faizsiz ertelenecek’’ denildi.

Türkiye İş Bankası Pandemi Destekleri

Kamu bankaları gibi bazı özel bankalar da vatandaşlarımız için uygun kredi destek paketlerini hayata geçirdi. Türkiye İş Bankası bu bankaların başında gelmektedir. Banka tarafından yapılan açıklamalara göre, ‘’31 Mart 2020 tarihinden itibaren 30 Haziran 2020 tarihine kadar İş Bankası kredi ödemeleri ertelendi. AVM, turizm ve perakende gibi sektörlerin yaralarının sarılması için ödemesiz dönem desteği başlatıldı. İşletmelere ilave limit ve maaş desteği sağlanacak. Sağlık ve gıda harcamalarında kullanılmak üzere kredi kartı limitlerinde artırıma gidilecek. ÖKC ve POS ödemelerinde de 3 ay erteleme olacak’’ denildi.