İhtiyaç sahiplerine devletten her ay düzenli 239 TL yardım ödemesi

İhtiyaç sahiplerine devletten her ay düzenli 239 TL yardım ödemesi

Herkese 239 TL her ay düzenli ödeme yapılacak. İhtiyaç sahiplerine yardım destekleri devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bebeği olan ihtiyaç sahibi ailelere her ay 239 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan bu ödemenin başvuru şartları ve nereye başvuru yapılacağı merak ediliyor.

İhtiyaç Sahiplerine Her Ay Düzenli 239 TL Ödeme

Devlet ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni yardımlarla maddi açıdan zorlanan vatandaşa destek sağlayan devlet, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ek olarak her ay düzenli 239 TL vereceğini açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yürütülen bu çalışmalar her gün yeni yardım paketleri ile devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine, maddi sıkıntı yaşayan ailelere yönelik yapılan yardım paketleri arttırılarak bu ailelerin sıkıntılarından biraz da olsa kurtulması sağlanmaya çalışıyor. Yapılan yeni düzenlemeye göre ihtiyaç sahiplerine her ay 239 TL yardım ödemesi yapılacak ve bu ödeme düzenli olacak. Her ay yapılacak olan bu ek ödeme bebek sahibi olan ailelere verilecek.

İhtiyacı olan ve bebek sahibi olanların maddi sıkıntılar yaşamaması için her ay 239 TL düzenli destek ödemesi yapılacak. Bu ödeme bebeğin bez ve mama ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yapılacak bir yardım ödemesidir.

Bebeği Olan Ailelere Her Ay Devlet Yardımı

Hem ihtiyaç sahibi olan hem de bebeği olan ailelere devlet maddi destek sağlayacak. Her ay düzenli olarak 239 TL verilecek. Bu ödeme 2 yıl yani 24 ay boyunca devam edecek. 2 yılın ardından yardım ödemesi durdurulacak. Bu ödeme ile bebeğin mama ve bez ihtiyaçlarını karşılanması sağlanacak.

239 TL destek parası PTT üzerinden ailelere ulaştırılacak. Yardım parası annenin kimliği ile en yakın PTT üzerinden alınabilmektedir. Her ay düzenli verilecek olan 239 TL destek ödemesini alabilmek için ihtiyaç sahiplerinin başvuru yapması gerekmektedir.

239 TL Destek Ödemesi Başvuru Şartları

Her ay bebekli ailelere düzenli olarak devlet tarafından verilecek olan 239 TL destek ödemesini alabilmek için ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru şartlarına uyuyor olması gerekmektedir. Başvuru şartları şu şekildedir:

-Aileden en az bir kişinin T.C. vatandaşı olması,

-Anne ya da babanın mavi kart sahibi olması,

-Bebeğin hayatta olması,

-Kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması,

-Anne ya da babanın üzerinde taşınmaz, gayrimenkul veya herhangi bir mal bulunmaması.

Yukarıda belirtilen şartları sağlayan ailelere her ay düzenli olarak bebeğin mama ve bez ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 239 TL ödeme verilmektedir. Ödeme 2 yıl boyunca verilmeye devam eder.

239 TL Destek Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi olan ve bebeği olan ailelere verilen 239 TL destek ödemesi için ailelerin başvuru yapması gerekmektedir. Bebeğin mama ve bez ihtiyacının karşılanması için verilen bu yardım için başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne, Sosyal Güvenlik Kurumu’na veya Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yapılabilmektedir.