Hat üzerinden nasıl kredi çekilir? Faturalı hat üzerinden kredi çekme yöntemi

Hat üzerinden nasıl kredi çekilir? Faturalı hat üzerinden kredi çekme yöntemi

Kredi notu nedeniyle bankalardan kredi alamayan vatandaşlar hat üzerinden kredi çekme yöntemine başvurmaktadır. Faturalı hat kullanıcıları belirli operatörlerden akıllı telefon alarak finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Herhangi bir ihtiyaç nedeniyle kredi çekmek isteyen bireyler bankalardan olumlu yanıt alamamaları halinde çeşitli yöntemlerle para bulabilirler. Kredi notu düşük vatandaşların başvuruda bulunmak istediği hattan çeşitli şekillerde kredi alınabilmektedir.

Hat üzerinden nasıl kredi çekilir?

Hat üstünden kredi çekebilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekir. İlk olarak adınıza kayıtlı fatura hattı bulunması gerekir. Faturalı hatta bu olanağı sağlayan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone öne çıkıyor. En az 2 yıl ev veya iş telefonu bulunanlar aboneliklerle faturalı hattan kredi çekebilmektedir.

Hat üstünden kredi çekme yöntemi nelerdir?

Hat üstünden kredi çekebilmek için öncelikle;

Kişi adına kayıtlı fatura hattınızın olması,

En az 6 ay aynı hattın kullanılması,

2 yıl ev veya iş telefon aboneliği olması,

2 yıl ve üzeri intenet aboneliği bulunması gerekmektedir.

Faturalı hat sahiplerinin kredi çekebilmesi başvuruyla başlar. Reklamlarla faturalı hatlar tarafından sağlanan kredi olanağı birçok kez kişinin karşısına çıkabiliyor. Başvuruda bulunulan operatör firmasından alınabilecek meblağlarda telefonu faturalı hat müşterisi olan operatörden alınmaktadır.

İhtiyacınız olan tutarı karşılamak için öneğin 8000 TL tutarında bir akıllı telefon alır ve telefon karşılığında operatör tarafından kişiye 7500 TL gibi bir ödeme yapılır. Gerideki 500 TL ise sigorta ve masraf kesintilere uğrar. Bu noktada tek fark, aracı bir banka olmaması olmaktadır.

Hattan kredi çekmeye aracı operatör, kişiden daha düşük ücrete telefon alır ve aradaki ücret hizmet bedeli veya komisyon olarak gösterilmektedir.

Faturalı hattan kredi kullanacak bireyler aracı olan operatörle sözleşme imzalar. Düzenlenen sözleşmede taraflar detaylı olarak gözden geçirilir. İlerleyen aşamalarda herhangi bir sorun yaşanmaması için sözleşmede uygun şartlar bulunmazsa sözleşmeyi imzalamamalısınız.

Faturasız hatta kredi yöntemi

Faturasız hat kullanıcıları için kredi çekme söz konusu olmayacaktır. Faturasız hat kullanıcıları hattan kredi çekme olanağından faydalanamazlar. Bunun sebebiyse operatörlerin kendilerine belli sürelerde düzenli ödeme yapmakta olan faturalı hat kullanıcılarına kredi olanağı sunmaktadır.

Cihaz alabilmeniz için kredi notu kaç olmalı?

Kullanılmakta olan GSM operatörleri içerisinden bir akıllı telefon satın alınmak istendiğinde kişinin tarifesine bağlı olarak ek ücretlendirme seçeneğinin uygulanması noktasında faturalı hat kullanılmalıdır. GSM operatörlerinde Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom gibi operatörlerde birden çok akıllı telefon bulunur. Bu cihazlar içerisinden herhangi birinin satın alınabilmesinde aylık ödeme planlaması yapılır.

Fakat ortalama olarak cihaz satın almak isteyen bir kişinin kredi notunun 1300’den daha yüksek olması gerekmektedir.