Halkbank Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota Markaları için  0.49 faiz oranlı kredi kampanyası

Halkbank Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota Markaları için 0.49 faiz oranlı kredi kampanyası

Halkbank'ın başlattığı Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi kampanyası dikkat çekti. %0.49 ve %0.69 faizden başlayan taşıt kredisi kampanyasında anlaşmalı otomobil firmaları ve markaların kimler olduğu belli oldu. Anlaşmalı olan yerli otomotiv üreticilerinden düşük faiz oranlarıyla 0 kilometre araç satın alımı imkanı sunulacak

Devlet bankası olan Halkbank’ın taşıt kredisi verdiği faiz oranları nedeni ile ilgi odağı oldu. Ülkede en çok aratılanlar arasına giren Halkbank Taşıt Kredisi şu anda çok dikkat çekiyor. %0,49 ve %0,69’dan başlayan faiz oranlarıyla ve kolay geri ödeme seçenekleriyle Yerli Üretime Özel Taşıt Kredi Paketleri veren Halkbank, anlaşmalı olduğu yerli otomotiv üretim firmalarında yapıcağınız belirlenmiş marka ve model satın alımlarında bu fırsatı sizlere sunuyor.Bu taşıt kredisinden alacağınız aracın belli şartları karşılaması doğrultusunda yararlanabilirsiniz. Halkbank Taşıt Kredisi fiyatları 50.000 TL ila 500.000 TL arasında bulunan 0 kilometre binek ve ticari araçlarda 18 aydan başlayıp 60 aya kadar vade seçeneği fırsatı sunuyor. Taşıt kredisi şartları aldığınız aracın durumuna göre değişim gösteriyor. Bankalar 0 araçlar ve 2. El araçlar için farklı krediler sunuyorlar. Genel olarak 0 km araç satın alımında kredi alımı 2. El araçlara göre daha kolay olmaktadır.

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri nedir?

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri Halkbank’ın sunduğu anlaşmalı olan yerli otomotiv üreticilerinden yapacağınız belirli marka ve model satın alımlarında aylık %0,49 ve %0,69’dan başlayan faiz oranları ve kolay geri ödeme fırsatlarından oluşan bir pakettir.

Tutar ve ödeme koşulları

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketlerine başvurmak için aracın belli koşulları sağlaması gerekmektedir. Hazırlanan taşıt kredisi paketleri doğrultusunda, fiyat aralığı 50.000 TL ila 500.000 TL arasında olan 0 kilometre binek ve ticari araç satın alımlarında 18 aydan başlayıp 60 aya kadar vade seçenekleriyle kredinizi kullanabilirsiniz.

Önek ödeme tablosu

Türkiye’de üretilen binek ve ticari araçlar için firmalarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda belirlenen asgari ve azami kredi tutarları, vadeler ve faiz oranları aşağıdaki gibirdir;

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri

Araç Tipi(O km) Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı

Binek Araçlar 50.000-120.000 18-60 %0,49-%0,69

Ticari Araçlar 72.000-500.000 36-60 %0,49-%0,69

*Kredi koşulları anlaşmalı marka bazında değişiklik gösterebilir.

Anlaşmalı otomobil firmaları:

Binek Araçlar: Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota

Ticari araçlar: BMC, Fiat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar

Kampanya Başlangıç Tarihi : 01.10.2019

Kampanya Bitiş Tarihi: 30.06.2020

Nasıl faydalanabilirim?

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisinden faydalanmak için en yakındaki Halkbank şubesine başvurup gerekli evrakları götürmek şartıyla işleminizi başlatabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi için istenilen belgeler

Halkbank taşıt kredisi almak için aşağıda bulunun evrakları yanınızda bulundurmanız lazımdır. Taşıt kredisini gelir belgesiz alma olanağınız yoktur. Bankanın en çok üzerinde durduğu belge gelir belgesidir. Çünkü gelir belgeniz kontrol edilip bnun doğrultusunda yapılan kontrol üzerinden bir kredi limiti oluşturulacaktır. Gereken evrakların herhangi birinin eksik olmaması önemlidir. Bankaya giderken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

Başvuru formu (Bankadan alınacak)

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Sıfır km araçlarda fatura

2.EL araçlarda ruhsat fotokopisi

Aylık gelir belgeniz

İş yerinizin imza beyannamesi

Halkbank Taşıt Kredisi başvurusu yaparken bu verilen evrakları yanınızda eksik bulundurmanız önemlidir. Taşıt kredisi başvurusu sadece şubelerden yapılmakta olup, intenet ve sms üzerinden hiçbir koşulla taşıt kredisi başvurusu yapılamamaktadır.

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Bankalardan alıcağınız taşıt kredilerinde kredi şartları alıcağınız arabanın durumuna göre değişebilir. Alıcağınız taşıt kredisinde 0 km araçlar için farklı, 2.el araçlar için farklı şartlar geçerlidir. 0 km araçlar için taşıt kredisi almak genel olarak daha kolaydır. 2. el araç satın alımlarında kullanılan taşıt kredilerinde araç yaşı sınırlaması ve 0 km araç alımına göre kredi kullandırım oranı farkı vardır. Kasko değeri üzerinden aracın değeri hesaplanarak aracın durumuna göre kredi verilir.

İkinci el taşı kredisi için yaş sınırı

İkinci el araba almak istediğinizde bankalardan avantajlı faiz oranlarıyla sunduğu taşıt kredisi fırsatlarından yararlanmak için arabanızın belli bir yaş aralığında olması gerekmektedir. Bu gereken yaş aralığı için her bankanın kendine göre bir sınırı vardır ama genel olarak bankalar sekiz yaşını aşmış olan ikinci el taşıtlar için kredi vermeyi uygun görmezler. Eğer ikinci el satın alırken bankaların avantajlı faiz oranlı taşıt kredilerinden faydalanmak istiyorsanız araç seçimini yaparken sekiz yaşından küçük arabaları tercih etmeniz önerilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.