Gittigidiyor üzerinden ürün nasıl satılır? Gittigidiyor intenetten ürün satma işlemleri

Gittigidiyor üzerinden ürün nasıl satılır? Gittigidiyor intenetten ürün satma işlemleri

Son yıllarda internet üzerinden yapılan alışverişler artmaya başladı. Satışların artmasıyla birlikte birçok online mağaza açıldı. Bu mağazalar üzerinden herkes satış yapabiliyor. Peki gittigidiyor ürün nasıl satılır? Gittigidiyor online satış mağazası üzerinden satış yapılabiliyor.

Online satışların önemi özellikle son dönem ortaya çıktı. İnsanlar artık alışverişlerini intenet üzerinden yapmaya başladı. Bu şekilde zamandan tasarruf etmenin yanı sıra daha uygun fiyatlara alışveriş yapılıyor. Ülkemizde de online satışın yapıldığı en büyük sitelerden biri Gittigidiyor alışveriş sitesidir.

Gittigidiyor üzerinden ürün nasıl satılır?

2011 yılında kurulan ve 16 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan online alışveriş sitesi gittigidiyor Türkiye’nin en çok giriş yapılan alışveriş sitesidir. Site aylık 60 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. İntenet üzerinden alışveriş yapmanın en büyük avantajı ürünlerin dükkanlardan daha ucuza satılmasıdır.

Bu site üzerinden kendi ürünlerinizi de satabilirsiniz. Online mağaza açarak sizde satış yapabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Gittigidiyor üzerinden ürün satan kişi satışın ardından direk olarak parayı alamaz. Para bir süre site havuzunda bekler ve belli bir sürenin dolmasının ardından parayı alabilirsiniz.

Gittigidiyor ürün satmak için ne yapmalıyım

Küçük bütçeli bir esnafsanız gittigidiyor üzerinden satış yaparken vergi kaydı veya vergi mükellefi olmanıza gerek yoktur. Ancak site satış yapabilmeniz için sizden bazı bilgileri ister. Bu bilgiler mağaza ismi, tanıtım yazısı ve mail adresidir.

Gittigidiyor intenetten ürün satmak ücretli mi?

Gittigidiyor sitesi üzerinden satış yapmak için site sizden ücret talep etmez. Site satış yaptığınız takdirde sizden komisyon alır. Ancak satış yapmazsanız site sizden para kesmez. Gittigidiyor sitesi satışlardan kestiği ücreti ürünün değeri veya cinsine göre belirler. Bu oran %6 ile %17 arasında değişmektedir.

Gittigidiyor ürün satma başvuru yeri neresidir?

Site üzerinden satış yapabilmeniz için ilk olarak siteye üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra kurumsal üyelik kısmına girmelisiniz. Site bilgilerinizi onayladıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.