Gelir belgesiz en yüksek kredi veren bankalar hangileridir? Gelir belgesiz 100000 TL'ye kadar kredi müjdesi

Gelir belgesiz en yüksek kredi veren bankalar hangileridir? Gelir belgesiz 100000 TL'ye kadar kredi müjdesi

Korona virüsün ekonomik etkileri vatandaşlar banka kredilerine itiyor. Vatandaşlar gelir belgesiz en yüksek kredi veren bankalar hangileridir sorusunu araştırmaya koyuldu. Bilindiği gibi salgın sürecinde birçok kişi işlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu kişilere gelir belgesiz 10.000 TL’ye kadar kredi müjdesi geldi.

Birçok banka kredi verirken gelir belgesi veya buna benzer belgeler talep etmektedir. Bankaların bu talebi verilen kredinin geri ödemesinin alınabileceğine dair bir garantidir. Ancak bazı bankalar gelir belgesiz kredi vermektedir.

Özelikle pandemi nedeniyle vatandaşlar ekonomik olarak sıkıntı çekmeye başladı ve çareyi banka kredilerinde buldu. Kredilere olan bu artışla beraber bazı vatandaşlar gelir belgesiz kredi veren bankaları araştırmaya başladı. Bilindiği gibi korona virüs salgını sürecinde birçok kişi işsiz kaldı. Devlet bu kişilere desteklerde bulunsa da verilen desteğin yeterli olmaması banka kredilerini cazip hale getirdi. Gelir belgesiz kredi veren 2 banka bulunmaktadır.

Enpara.com gelir belgesiz kredi başvurusu

Enpara.com QNB Finansbank’ın kurduğu sanal bankadır. Enpara 50.000 TL’ye kadar krediyi gelir belgesi aramadan veriyor. Enpara kredi başvuruları online olarak yapılmaktadır. Ancak banksa yalnızca ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca verilen kredilerde ilk 3 ay geri ödeme alınmıyor.

Enpara gelir belgesiz ihtiyaç kredisine kimlik numaranızı yazıp 5030 kısa mesaj göndererek başvurabilirsiniz. Mesajın ardından banka size kredi bilgilerini ve kredi sonucunu bildirecektir.

Garanti BBVA 100.000 TL gelir belgesiz kredi

Gelir belgesiz kredi veren bir diğer banka da Garanti BBVA bankasıdır. Banka gelir belgesiz 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Banka bu kredilerde toplam 60 aya kadar vade imkanını da müşterilerine sunmaktadır. Garanti BBVA kredide gelir belgesi aramasa da kişinin sigorta geçmişine dikkat etmektedir. Yani işten çıkarılan kişiler için kredi başvuru yapabilecekleri ideal bankadır. Ayrıca banka kredi notu 1100 ve üzerinde olan kişilere kredi vermektedir. Kredi başvuru ise bankanın intenet sitesi üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

Denizbank 55.000 TL gelir belgesiz kredi

Gelir belgesiz kredi veren son banka Denizbank’tır. Denizbank gelir belgesiz 55.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Banka bu kredilerde 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bankanın kredilerine kısa mesaj yoluyla başvuru yapılabildiği gibi mobil uygulama ve intenet bankacılığı üzerinden de başvuru yapılabiliyor. Kısa mesajla başvuru yapacaklar Kredim yazıp boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarasını 3280’e göndermelidir. Banka kredi değerlendirmesini yaptıktan sonra size bilgilendirme mesajı atacaktır.