Garanti Bankası ATM’den QR Kod ile kartsız para çekme işlemleri

Garanti Bankası ATM’den QR Kod ile kartsız para çekme işlemleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber para çekme işlemleri de oldukça kolaylaştı. Öyle ki ATM’ler üzerinden kart olmadan para çekmek bile mümkün hale geldi. Vatandaşlar Garanti Bankası’ndan kartsız para çekme işlemlerinin nasıl yapıldığını araştırma başladı…

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile bankacılık sektörü de gelişme kaydetmiştir. Bankacılık alanında yapılan pek çok işlem eskiye göre artık çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Son dönem içinde ATM’ler üzerinden kartsız bir şekilde para çekilmesi mümkün hale gelmiştir. ATM’ler üzerinden kartsız bir şekilde para çekilebilmesinde QR kodlar kullanılmaktadır. Bu kodlar sayesinde müşteriler yanlarında kartları olmasa bile para çekebilmektedirler.

Garanti ATM’sinden Kartsız Para Çekme İşlemi

Kısaca QR kod olarak bilinen kare kod sayesinde ATM’den para çekme oldukça kolay olmaktadır. Bu şekilde işlem yapabilmek için Garanti BBVA mobil uygulamasının açılması ve ana sayfada yer alan Para Çekme menüsüne girerek QR ile Para Çekme sekmesine girilmelidir. Bu işlem esnasında telefon kamerası açılacaktır ve ATM ekranında gözüken kare kod taranacaktır. Mobil uygulamadan şifrenin girilmesi ile beraber para çekme işlemi yapılabilmektedir.

Garanti BBVA Kartsız İşlemler ile Para Çekme

Bu yöntem kare kod yönetimine göre biraz daha zor olmaktadır. Bunun sebebi ise daha fazla bilginin girilmesi durumunda olunmasıdır. ATM’nin hesaptan para çekildiğini doğrulaması için pek çok bilginin girilmesini istemektedir. Bu yöntemle para çekilebilmesi için aşağıdaki kısımda sıralanmış olan adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  • ATM’de “Kartsız İşlemler” veya “Giriş” tuşuna basılır
  • Gelen ekranda önce “Para Çekme” daha sonra “Kendi hesabımdan” seçeneği seçilir
  • Hesap numarası, şube kodu, TCKN gibi bilgiler tuşlanır
  • Cep telefonu ve çekeceğiniz tutar bilgisi girildikten sonra işlem tamamlanır

Garanti Bankası Cebe Gelen Havaleyi ATM’den Çekmek

Cebe havale yöntemi son dönem içinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olarak görülmektedir. Aşağıdaki kısımda Garanti Cepbank ile para çekme işleminde neler yapılması gerektiğinin anlatıldığı bir video yer almaktadır.

  • Garanti ATM’den “Kartsız İşlemler” menüsü seçilir
  • “Para Çekme” menüsüne girilir ve “CepBank Para Çekme” adımı seçilir
  • Gelen tutar, cep numarası, TCKN ve şifre girilerek para çekilir