Faturalı hatlara anında nakit kredi

Faturalı hatlara anında nakit kredi

Bankalardan kredi alamayan vatandaşlar faturalı hatlara kredi verilip verilmediğini merak ediyor. Faturalı hatlara kredi anında 20 bin TL kampanyaları mevcut. Nakit 2020 ihtiyacı olan vatandaşlar bankalardan kredi alamayınca farklı yolları araştırmaya başladı. Bu yollardan biri de faturalı hat üzerinden kredi almak oldu.

Faturalı Hatlara Kredi Veriliyor Mu?

Nakit ihtiyacı olan ve faturalı hat kullanan vatandaşlar, faturalı hat üzerinden kredi verilip verilmediğini merak ediyor. Faturalı hat üzerine kredi verildiğine dair bir takım reklamlar var bu reklamların asıl amacı insanların faturalı hat kullanmasını arttırmak. En az 1000 TL ve en fazla 7.000 TL ye kadar faturalı hat üzerinden kredi verildiği söylenmektedir. Bankalardan kredi alamayan ve nakit ihtiyacı olan vatandaşlar kredi alabilmek için bu yöntemi araştırıyor.

Bu reklamlar bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlar için güzel gözükse bile aslında yasal değil ve dolandırıcılığa girmektedir. Faturalı hat üzerinden kredi vereceğini söyleyen yerler sizi dolandırabilir. Bu yerlerden kredi almak istiyorsanız çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Faturalı Hat Üzerinden Telefon Satışı Yaparak Kredi Almak

Nakit ihtiyacı olan ve bankalardan kredi alamayan vatandaşlar, kredi almanın farklı yollarını aramaktadır. Bazı firmalar faturalı hatlara kredi sloganı ile bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu işlem ile kredi almak istiyorsanız direkt faturanız üzerinden kredi verilmemektedir. Bu kredi olanağını size veren kişiler faturalı hattınızın üzerinden size cep telefonu satar ve ihtiyacınız olan nakit parayı size verir. Öneğin 5.000 TL’lik kredi almak istiyorsanız, bu paranın değerinde cep telefonu sizin hattınızdan alınmış gösterilir. Sizden 5.000 TL karşılığında bu telefon satın alınır ve siz faturalı hat üzerinden taksitli gibi aldığınız krediyi ödemiş olursunuz. Ancak birçok kişi size tam 5.000 TL vermez ve komisyon keser. Bu da bir tür dolandırıcılığa girmektedir. Bu yüzden daha çok zarara uğrayabilirsiniz. Bu yöntemi tercih etmemeniz önerilmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerinden Kredi Almak

Türk Telekom faturalı hat üzerinden nakit para vermemektedir. Senetli ya da başka bir yolla size nakit para desteği sağlamaz ancak sizi borçlandırarak cihaz satın almanızı ve daha sonra satmanızı sağlayarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilir. Kişinin bu durumu kabul etmesi durumunda illegal bir durum söz konusu olmamaktadır.

Ek Cihaz Alma Koşulları

Faturalı hattınız üzerine ek bir cihaz almak istiyorsanız, bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Aranan şartlara uymamanız durumunda ek bir cihaz alamazsınız. Ek cihaz alabilmeniz için uymanız gereken şartlar şunlardır:

-En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor olmak,

-Faturalarınızı her ay düzenli ödemiş olmak,

-Cihaz kampanyalarından ceza almamış olmak,

-Kullandığınız cihazın tarifeye ek paket içerisinde yer alması.

Bu şartları sağlıyorsanız, ek cihaz alma talebinde bulunabilir ve cihazı alabilirsiniz. Operatörlerin dışında size nakit para desteği sağlayan bazı şirketler de bulunmaktadır. Bu şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bankalardan kredi alamayanların tercih edebileceği yollardan biri budur. Aldığınız cihazları kendiniz satışa çıkarabilir ve herhangi bir komisyon kesiminin gerçekleşmemesini sağlayabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme

Turkcell’de Türk Telekom gibi senetli bir şekilde faturalı hat üzerinden nakit desteği sağlamamaktadır. Ancak telefon satış işlemi ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Telefon alma yöntemlerini Turkcell bayilerinden öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hat İle Nasıl Cep Telefonu Alınır?

GSM operatörünüzün bayisine giderek faturalı hattınız üzerine cep telefonu alabilirsiniz. Faturasız hatlara satış yapılmamaktadır. Hattınız hangi operatöre bağlı ise o operatörün bayisine giderek telefon alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda belirtilen şartlara uyuyorsanız cihaz alma hakkını elde edebilirsiniz aksi halde size cihaz satışı yapılmaz.

Faturalı hatlara cihaz satışı yapılmaktadır. Bu satış gerçekleştirirken ne kadar kredi limitinizin olduğuna bakılmaktadır. Bu limite göre cihaz alımı gerçekleştirebilirsiniz. Puanlarınızın yüksek olması daha pahalı telefon almanızı sağlamaktadır. Cihaz alımı gerçekleştirdikten sonra bu cihazı nakit olarak kutusunu açmadan satabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ödemeler faturanıza yansıtılacaktır. Bunu da kredi ödemesi gibi düşünebilirsiniz. Aylık olarak aldığınız cihazın ödemesini yapabilirsiniz. Faturanız normalde 35 TL ise cihaz alımından sonra faturanız artacaktır. Ödemeniz faturaya yansıtılır. Cihaz alımları sadece faturalı hatlarda gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer 2 bin TL değerinde bir cihaz almak istiyorsanız, faturanıza yansıtıldığı zaman bu cihaz 2500 TL ye denk gelmektedir. Kullandığınız operatör size bir tarife belirlemektedir ve bu tarifenin içerisine cihazın taksitini de koymaktadır. En fazla 24 ay taksit seçeneği sunulmaktadır. Cihazınızı aldıktan sonra taksitler faturaya yansıtılır ve üzerine biraz daha para eklenir. Bu nedenle 2000 TL değerindeki bir telefon 2500 TL değerinde olur. Telefonunuza isterseniz kasko da yaptırabilirsiniz. Aldığınız telefonu kredi çekemediğiniz için nakit paraya da dönüştürmeniz mümkün. Kutuyu açmadan telefonu satışa çıkararak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kullandığınız operatörden cihaz alımı yapmanız ve faturalı hat kullanmanız gerekmektedir. Biriktirdiğiniz kredi limiti doğrultusunda cihaz alımı yapabilirsiniz. Puanınız fazlaysa pahalı telefonları da faturanıza taksit yaptırarak alabilirsiniz.